Χριστόπουλος: «Τα Εύσημα Πάνε Και Στον Μάκη Γιατρά Για Την Πρόκριση» (Vid)
Κάουαν: «Παίξαμε Καλά Και Πετύχαμε Μια Σπουδαία Νίκη» (Vid)
video
Άνκαρα-Προμηθέας Πάτρας: 85-75 (hls)
Προμηθέας Πάτρας - Μπάσκετ

Προμηθεας Πατρας - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Παπαθεοδώρου: «Κρατάμε τη νίκη, είμαστε χαρούμενοι για τα νέα παιδιά μας» (video)
Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου σε δηλώσεις του μετά το φινάλε του ματς με τον Κολοσσό τόνισε ότι η ομάδα προχωράει με αισιοδοξία στο υπόλοιπο της χρονιάς, ενώ μίλησε με τα καλύτερα λόγια και για τα νέα παιδιά της ομάδας.
Σεγκούρα: «Η εμφάνιση μας στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν αυτή που έπρεπε»
Ο Κούρο Σεγκούρα σε δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Προμηθέα τόνισε πως οι γηπεδούχοι ήταν κυριαρχικοί στο πρώτο ημίχρονο προσθέτοντας πως η εμφάνιση του Κολοσσού στο ίδιο διάστημα δεν ήταν αυτή που έπρεπε.
Χέιλ: «Περήφανος για την ομάδα, κανείς δεν πίστευε ότι θα φτάσουμε ως εδώ»
Ο Προμηθέας πάλεψε με όλες τις δυνάμεις του κόντρα στη Μάλαγα, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στο Final-4 του BCL, με τον πρωταγωνιστή των Πατρινών, Χάντερ Χέιλ να δηλώνει περήφανος για την προσπάθεια της ομάδας του.
Προμηθέας – Άρης 84-51: Μπήκε στο δεύτερο με το… μαχαίρι στα δόντια (hls)
Ο Προμηθέας και ο Άρης έπαιξαν ένα πρώτο ημίχρονο που προμήνυε σκληρή μάχη και ντέρμπι. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, το παιχνίδι αποδείχθηκε απλά ένας υγιεινός περίπατος των γηπεδούχων που τελικά επικράτησαν με 84-51 κι έκαναν το 3-0 στις αναμετρήσεις τους με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.
video
Μάλαγα-Προμηθέας 67-54: «Πλήρωσε» το κάκιστο πρώτο ημίχρονο και ξεκίνησε με ήττα στους «8» (highlights)
Ο Προμηθέας δεν τα κατάφερε στην Ισπανία κόντρα στη Μάλαγα και γνώρισε την ήττα (67-54) στο εναρκτήριο παιχνίδι της σειράς των δύο ομάδων στα προημιτελικά του Basketball Champions League.