Περούτζια-Σουντιρόλ 1-1: Τρομερό γκολ ισοφάρισης από τον Μελκιόρι (vid)

Περούτζια: Ένα ξεχωριστό «αντίο»
Η σχέση των Ιταλών με το ποδόσφαιρο γνωρίζουμε όλοι πως είναι κάτι ιδιαίτερο. Στη Περούτζια όμως μας άφησαν με το στόμα ανοικτό.
video
Περούτζια – Σουντιρόλ 1-2 : Όταν το «καθαρό» μυαλό φέρνει ουσία! (hls)
Η νεοφώτιστη στην Serie B, Σούντιρόλ νίκησε με 2-1 στην Περούτζια με γκολ των Μαντζόκι (13') και Καρέτα (85'). Το γκολ των γηπεδούχων που είναι πλέον στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ο Μελκιόρι στο 50'
video
Τερνάνα – Περούτζια 1-0 : Ντέρμπι με πάθος, αλλά μέτρησε η ουσία! (hls)
Η Τερνάνα με γκολ του Παρτίλιπο στγις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου νίκησε με 1-0 την Περούτζια στο ντέρμπι της Ούμπρια,. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν, αλλά στο 26' ο Λιναρέλι απέκρουσε εκτέλεση πέναλτι του Ντι Κάρμινε
Ματς πολλαπλών κινήτρων σε Νάπολι, Λονδίνο και Οξφόρδη
Τη νίκη πρόκριση μςε πολλαπλά κίνητρα διεκδικούν απόψε Νάπολι, Ίντερ και Τόττεναμ σε ματς με μικρά και μεγάλα εμπόδια. Οριακό το προβάδισμα σε δύσκολες αποστολές εκτός έδρας για Ίσπουϊτς, Σαραγόσα