Ίντερ – Πάρμα: 2-1 παρ. (hls)
Parma - Ποδόσφαιρο

Parma - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Φιορεντίνα – Πάρμα 2-2 (παρ. 2-2, πεν. 4-1): Στα προημιτελικά του Κυπέλλου οι “Βιόλα” (highlights)
Αν και η Φιορεντίνα βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Πάρμα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ιταλίας, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 τους "Τζιαλομπλού", να στείλει το ματς στην παράταση και να πάρει την πρόκριση στα πέναλτι.
Γαλλία: Συνελήφθη ο Μπελφοντίλ για βιαιοπραγία κατά της αδερφής του
Σοκ έχει προκαλέσει στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο η είδηση πως ο Ισάκ Μπελφοντίλ, πρώην μέσος των Ιντερ, Πάρμα, Μπολόνια και Λιβόρνο, συνελήφθη καθώς προσπάθησε να στραγγαλίσει τη μικρή του αδερφή.
video
Πάρμα – Κάλιαρι 0-0: Η Κάλιαρι στον τελικό της ανόδου (hls)
Η Κάλιαρι με "προίκα" τη νίκη με 3-2 από το πρώτο ματς, θα είναι η ομάδα που θα διεκδικήσει κόντρα στη Μπάρι στον τελικό των play-offs της Serie A, την άνοδο στην κορυφαία κατηγορία της Ιταλίας. Δοκάρι λίγο πριν από το τέλος του ματς είχε η Πάρμα που ήθελε μόνο νίκη για να πάρει την πρόκριση
video
Πάρμα-Πίζα 0-1: Νίκη με Τουρέ (hls)
Η Πίζα νίκησε με 1-0 την Πάρμα για την 27η αγωνιστική στην δεύτερη κατηγορία στην Ιταλία και έφτασε τις 10 νίκες και τους 41 βαθμούς.Kλειστό ματς με λίγες καλές στιγμές και ευκαιρίες του Σομ στο 13΄για την Πάρμα, του Σιμπίλι στο
Κύπελλα γεμάτα με πιέσεις κι εξιλέωση!
Η Αϊντχόφεν "πέταξε" βαθμούς πριν λίγη μέρα εντός έδρας. Απόψε παίζει με την ίδια αντίπαλο στο Ρότερνταμ για το κύπελλο. Πιο ξεκάθαροι οι ρόλοι για τη Νιούκαστλ, τη Μπορντό, τη Σεντ Ετιέν και την Μπράντφορντ
Οριακές “διαπραγματεύσεις” νίκης σε Βιτόρια, Μπρέσια και Σάντερλαντ
Στην Βιτόρια της Ισπανία η Αλαβές θα έχει την αυρα της έδρας και η Λεβάντε το θράσος με το οποίο μπορεί σκοράροντας να αξιώσει ένα θετικό αποτέλεσμα. Ισχυρά φαβορί, Τσβόλε, Απόλλωνας, Κατατζάρο και Νέα Σαλαμίνα.