Match Center
Παναχαϊκή - Βόλεϊ

Παναχαικη - Βολει - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο περίπατος του Ολυμπιακού σε 55 λεπτά
Σε χρόνο ρεκόρ για την Volleyleague (55 λεπτά) ο Ολυμπιακός με βασικούς τους Ρουμελιωτάκη, Ζουπάνη και πασαδόρο τον Στιβαχτή νίκησε με 3-0 σετ την Παναχαϊκή και πήρε την 21η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Volley League Πάμε Στοίχημα.
Ντύθηκε …Γιορντάνοφ ο Στεφανίδης, 3-1 ο Φοίνικας
Με Στεφανίδη στην διαγώνιο και Ηλία στην πάσσα ο Φοίνικας αν και δυσκολεύτηκε στα δύο πρώτα σετ νίκησε 3-0 σετ (25-23, 26-24, 25-16) την Παναχαϊκή και σε συνδυασμό με την ήττα του Ηρακλή Χαλκίδας πήρε διαφορά ασφαλείας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Τρίποντο με απουσίες για τον ΠΑΟΚ
Χωρίς τους τραυματίες Σαφράνοβιτς, Σακόγλου και τον Κυπελλούχο Βουλγαρίας Ουσίκοφ που έρχεται αύριο στην Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ με κορυφαίο τον Γκιόν νίκησε την Παναχαϊκή 3-0 σετ (25-11, 25-18, 28-26) στην Πυλαία.
Άνετος και ωραίος ο Εθνικός στην Πάτρα
Επιβλητικός και ουσιαστικός ο Εθνικός πέρασε με 3-0 σετ (25-23, 25-22, 25-18) το εμπόδιο της Παναχαϊκής η οποία παραμένει η μοναδική ομάδα που συνεχίζει χωρίς νίκη, καθηλωμένη στους 2 βαθμούς.
“Αφεντικό” στην Πελοπόννησο ο Παμβοχαϊκός, 3-0 στην Πάτρα
Με 14 συνολικά άσσους, οι 6 από τον Μουνίζ, ο ανανεωμένος Παμβοχαϊκός πέρασε ατσαλάκωτος από την Πάτρα επικρατώντας 3-0 σετ (25-20, 25-18, 25-15) της Παναχαϊκής που δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό, αφού παραμένει τελευταία με 2 μόλις βαθμούς και χωρίς νίκη σε 11 ματς.
Τετράδα ο Ηρακλής, 3-1 την Παναχαϊκή
Νίκη τετράδας επί της ουρανού Παναχαϊκής πέτυχε ο Ηρακλής. Ο "γηραιός" με τους Εφραιμίδη, Προύσαλη και Φέργκιουσον πρωταγωνιστές πέρασε με 3-1 σετ (27-25, 25-23, 28-30, 25-21) από την Πάτρα με τους γηπεδούχους να παραμένουν με 2 μόλις βαθμούς, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς νίκη.
Τρίποντο με Ρίστιτς ο Εθνικός
Αντίο στην Volleyleague με προορισμό την Α2 Ιταλίας είπε ο Αντρέι Ρίστιτς ο οποίος ήταν ο πρωταγωνιστής της εκτός έδρας νίκης του Εθνικού Αλεξανδρούπολης επί της Παναχαϊκής,
Από το κέντρο η Χαλκίδα, 3-2 την Παναχαϊκή
Με μπροστάρηδες τους δύο κεντρικούς της, Χαραλαμπίδη και Τσολάκο και με 12 άσσους ο Ηρακλής Χαλκίδας νίκησε 3-2 σετ (25-15, 22-25, 25-14, 27-29, 15-11) την Παναχαϊκή μετά από συναρπαστικό αγώνα.