Match Center
Ολυμπιακός - Βόλεϊ Γυναικών

Ολυμπιακος - Βολει Γυναικων - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με Κούμπουρα τρίποντο ο Ολυμπιακός, τιμή στην Χριστοδούλου
Μόλις 69 λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να επιβληθεί με κορυφαία την Κούμπουρα 3-0 σετ (25-18, 25-18, 25-13) του ΑΟ Θήρας, στην επιστροφή της Στέλλας Χριστοδούλου ως αντίπαλος στο «Μελίνα Μερκούρη».
Κύπελλο: Σώθηκε στο τάι μπρέικ ο Ολυμπιακός, 3-2 τη Θέτιδα
Με 14 μπλοκ και 4 διψήφιες ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ από την αξιόμαχη Θέτιδα, νίκησε με 3-2 σετ (16-25, 25-18, 21-25, 25-13, 15-7) και μετά το 2019 (όταν κατέκτησε τον τίτλο στις Σέρρες) επιστρέφει σε Final 4 Κυπέλλου.
video
Challenge Cup: Ήττα στα σημεία από την τεράστια Νοβάρα για τον Ολυμπιακό (highlights)
Στο καλύτερό του παιχνίδι των τελευταίων χρόνων ο Ολυμπιακός κοίταξε στα μάτια την σπουδαία Νοβάρα, αλλά λύγισε στο φινάλε με 3-2 σετ (25-20, 23-25, 25-23, 22-25, 15-6), στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Challenge Cup γυναικών.
Σαρωτικός ο Ολυμπιακός πέρασε από τον Άρη
Με την Μλεΐνκοβα (24π.) σε μεγάλο απόγευμα ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το σοκ της εντός έδρας ήττας από τον Ηλυσιακό και με εντυπωσιακή εμφάνιση έφυγε από τη Μίκρα με το τρίποντο επικρατώντας με 3-1 σετ (25-07, 23-25, 25-11, 25-12) του Άρη.