Match Center
ΟΦΗ - Βόλεϊ

ΟΦΗ - Βολει - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Όσο ζει ελπίζει ο ΟΦΗ
O O.Φ.Η. πήρε πολύτιμο τρίποντο από τον καταδικασμένο Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλη και σε συνδυασμό με την ήττα του Άθλου Ορεστιάδας από τον Πήγασο Πολίχνης μείωσε στους -5 τη μεταξύ τους διαφορά με την ολοκλήρωση του Α γύρου των πλέι άουτ.
ΟΦΗ: Διαζύγιο με Δεληκώστα
Πριν την ολοκλήρωση της σεζόν η διοίκηση του ΟΦΗ αποφάσισε να ρίξει τίτλους τέλους στην διετή συνεργασία με τον Εβρίτη κόουτς Κώστα Δεληκώστα.
Διπλό παραμονής του Πήγασου επί του ΟΦΗ
Με τους Μίλη και Μαυροβουνιώτη να κάνουν μεγάλο ματς ο Πήγασος Πολίχνης πήρε σπουδαία και καθαρή νίκη στην Κρήτη επί του ΟΦΗ με 3-1 σετ (25-23, 25-23, 22-25, 25-18) που τον χρίζει απόλυτο φαβορί για παραμονή στην Volley League.
Στο κόλπο για την τετράδα ο Φοίνικας, 3-0 τον ΟΦΗ
Με 3 διψήφιους και τον Κωνσταντινίδη να ...σκουπίζει στην πίσω ζώνη, ο Φοίνικας πέτυχε την 8η νίκη του στο πρωτάθλημα, η οποία μάλιστα λαμβάνει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις μετά την ήττα του Μίλωνα από τον ΠΑΟΚ.
Ιδανικό ντεμπούτο Τζιουμάκα, 3-0 ο ΟΦΗ στη Σκύδρα
Με πρωταγωνιστή τον νεοφερμένο στο Ηράκλειο Γιώργο Τζιουμάκα ο ΟΦΗ ίκησε εκτός έδρας τον Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλη Σκύδρας με 3-0 σετ (25-23, 25-21, 25-15) και σημείωσε την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Volley League ανεβαίνοντας στους 6 βαθμούς.
Τετάρτη νίκη για τον Πήγασο, 3-0 τον ΟΦΗ
Επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του και με κορυφαίους τους Μίλη, Κανέλλο ο Πήγασος Πολίχνης νίκησε τον ΟΦΗ με 3-0 σετ (25-19, 25-17, 26-24) και σημείωσε την τέταρτη του με την ολοκλήρωση του Α γύρου στο πρωτάθλημα Volley League.
Με 30άρη “Μπόμπι”, 3-1 ο Μίλωνας τον ΟΦΗ
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπόγιαν Γιορντάνοφ που σταμάτησε στους 30 πόντους, ο Μίλωνας νίκησε 3-1 σετ (25-23, 27-25, 23-25, 25-18) τον ΟΦΗ σε παιχνίδι που στα 3/4 του κρίθηκε στην λεπτομέρεια.
Πέμπτος ο Μίλωνας, 3-1 τον ΟΦΗ
Με τρίποντο και νίκη με με 3-1 (25-23, 25-19, 20-25, 25-23) επί του Ο.Φ.Η. στο Ηράκλειο έκλεισε ο Μίλωνας την Α΄φάση του πρωταθλήματος της Volley League.
Δεν ξέχασαν τον Άλκη στον ΠΑΟΚ, 3-1 τον ΟΦΗ
Με την διοίκηση του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ να στέλνει το δικό της ξεχωριστό μήνυμα για την άδικη απώλεια του Άλκη Καμπανού, η ομάδα του Καλμαζίδη νίκησε με 3-1 σετ (25-15, 24-26, 25-16, 25-19) τον ΟΦΗ πανηγυρίζοντας την 11η νίκη του σε 13 ματς.
Με Κουμεντάκη 3-0 ο ΠΑΟΚ τον ΟΦΗ
Με τον Κουμεντάκη να συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις μεστές εμφανίσεις του ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Κρήτη επικρατώντας 3-0 σετ (25-20, 25-23, 26-24) του ΟΦΗ ο οποίος πάλεψε αλλά έχασε τα δύο τελευταία σετ στη λεπτομέρεια.
Στο ρελαντί ο Φοίνικας, 3-0 τον ΟΦΗ
Με αλάνθαστο Παπαλεξίου στο κέντρο (8/8 επιθέσεις) και με τους Κόστα και Ιερεζουέλο να κάνουν τη δουλειά ο Φοίνικας ΟΝΕΧ σημείωσε την τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα επικρατώντας με άνεση 3-0 σετ (25-10, 25-23, 25-16) του ΟΦΗ.