Nurnberg - Ποδόσφαιρο

Nurnberg - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Χέρτα – Νυρεμβέργη 3-3: Ματσάρα στο Βερολίνο και… σόου από τον 18χρονο Ουζούν! (highlights)
To "άστρο" του 18χρονου Τσαν Ουζούν έλαμψε και πάλι, καθώς ο νεαρός επιθετικός της Νυρεμβέργης σημείωσε δύο γκολ κόντρα στη Χέρτα στο "χορταστικό" 3-3 και μπροστά σε 51.000 θεατές που βρέθηκαν στις εξέδρες του Ολυμπιακού Σταδίου του Βερολίνου.
Νυρεμβέργη: Απέκτησε Έλληνα μέσο
Στη Νυρεμβέργη μετακόμισε δανεικός ο μέσος της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Μαρσέλ Βένιγκ ο οποίος είχε κληθεί το Νοεμβριο στην Κ21 της Ελλάδας από το Νίκο Παπαδόπουλο.
video
Αρμίνια Μπίλεφελντ – Νυρεμβέργη 2-2 : Απόδραση με Buzzer bitter! (hls)
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 98ο λεπτό - τέσσερια λεπτά μετά την.,.. εκπνοή των καθυστερήσεων - η Νυρεμβέργη ισοφάρισε σε 2-2 και "απέδρασε" με το βαθμό της ισοπαλίας από το Μπίλεφελντ, σ' ένα ματς με δύο διαφορετικές εικόνες!
video
Γκρόϊτερ Φιρτ – Νυρεμβέργη 1-0 : Γκολ – ανάσα στο 91′ από τον Άτσε (hls)
Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε το 270ο ντέρμπι της Φρανκονίας, ανάμεσα στην Γκρόϊτερ Φιρτ και την Νυρεμβέργη. Το γκολ που απομάκρυνε τους γηπεδούχους από την επικίνδυνη ζώνη, πέτυχε ο Άτσε στο 91'
Νυρεμβέργη: Δε θα αγωνίζεται βράδυ λόγω…
H Νυρεμβέργη, η οποία αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας, δεν θα παίζει πλέον αγώνες το βράδυ, μετά τη σημερινή απόφαση του δημοτικού συμβουλίου να περιορίσει τη χρήση προβολέων στο στάδιο «Max Morlock», εν μέσω της ενεργειακής κρίσης.