Αϊντχόφεν-Ναϊμέχεν 3-2: Νίκη χωρίς αντίκρισμα (vid)
NEC - Ποδόσφαιρο

NEC - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Άγιαξ – Ναϊμέχεν 2-2: “Σοκ” στο 95′ (highlights)
Άλλη μια σταγόνα απογοήτευσης έπεσε στο εφετινό - γεμάτο - ποτήρι του Άγιαξ, καθώς η ομάδα του Τζον Φαν'τ Σχιπ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Ναϊμέχεν στο Άμστερνταμ, με τους φιλοξενούμενος να σκοράρουν στο 95ο λεπτό!
Στα όρια της λογικής και του απρόβλεπτου!
Σοβαρό, θεωρητικά, το αβαντάζ για ομάδες όπως η Κλαμπ Μπριζ, η Τβέντε, η Άρσεναλ, η Βιγιαρεάλ όπως οι σημερνοί αντίπαλοί τους είναι σε θέση στην παρούσα φάση να το αμφισβητήσουν παίζοντας ανταγωνιστικά κι... επικίνδυνα!
video
Φέγενορντ – Ναϊμέγκεν 2-2: Ισοπαλία… “ταφόπλακα” για τους Πρωταθλητές (highlights)
Αν και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων η Φέγενορντ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Ναϊμέγκεν η οποία κατάφερε με δύο γκολ στις ελάχιστες φορές που πέρασε τη σέντρα να κάνει το 2-2 και να πάρει μία μεγάλη για βαθμολογικούς
video
Ναϊμέγκεν – Άγιαξ 1-2: Τρεις βαθμοί και προχωράει (highlights)
Σ' ένα παιχνίδι που ο Άγιαξ θα μπορούσε να έχει "καθαρίσει" με άνεση βάση ευκαιριών, τελικά το κέρδισε με 2-1 και άγχος στο τέλος. Η ομάδα του Φαν Σχιπ συνεχίζει να παρουσιάζει ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο και να κερδίζει τα παιχνίδια
video
ΑΖ Άλκμααρ – Ναϊμέχεν 1-2 (διακοπή)
Στο 90ο λεπτό διακόπηκε το παιχνίδι της ΑΖ Άλκμααρ με τη Ναϊμέχεν και ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 2-1, καθώς κατάρρευσε με καρδιακό επεισόδιο ο Μπας Ντοστ και χρειάστηκε η άμεση επέμβαση των γιατρών.
video
Σοκ στην Ολλανδία! Καρδιακή προσβολή ο Μπας Ντοστ στο ματς Άλκμααρ – Ναϊμέχεν!
Άλλο μια σοκαριστική στιγμή έζησε το παγκόσμιο ποδόσφαιρο, καθώς ο έμπειρος Ολλανδός επιθετικός της Ναϊμέχεν, Μπας Ντοστ, κατέρρευσε κατά τη διάρκεια του αγώνα με την ΑΖ Άλκμααρ.
video
Ναϊμέχεν – PSV 2-4: Ο Ντε Γιονγκ… χτυπάει δύο φορές! (hls)
Με δύο γκολ του Λουκ Ντε Γιόνγκ, η PSV επικράτησε εκτός έδρας με 4-2 της Ναϊμέχεν σε παιχνίδι για την 27η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος και μείωσε τη διαφορά στους πέντε πόντους από την πρωτοπόρο Φέγενορντ.
Ντέρμπι με νοήματα για δυνατούς χαρακτήρες!
Πολλά και σημαντικά ματς εντός και εκτός Ελληνικών συνόρων απόψε με τα αγωνιστικά δεδομένα να βρισκονται - σε ορισμένες περιπτώσεις - απέναντι σε ιδιαιτερότητες, ικανές να διαφοροποιήσουν τις όποιες ισορροπίες.