HΠΑ – Μαυροβούνιο: Τρομερό passing game και καλάθι (video)
HΠΑ – Μαυροβούνιο: «Ζάλισε» τον αντίπαλό του ο Χαρτ (video)
Μαυροβούνιο – Αίγυπτος: 89-74 (highlights)
Μεξικό – Μαυροβούνιο: 71-91 (highlights)
Γαλλία – Μαυροβούνιο: 89-46 (hls)
Montenegro - Μπάσκετ

Montenegro - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γαλλία-Μαυροβούνιο 89-46: Με πολυφωνία και εξαιρετική άμυνα στα ημιτελικά
Η Γαλλία δυσκολεύτηκε μόμο για 5 λεπτά απέναντι στο Μαυροβούνιο και στηριζόμενη στην εξαιρετική της άμυνα και στις πολλές επιθετικές επιλογές, σφράγισε το εισιτήριο της για την ημιτελική φάση του Ευρωμπάσκετ.
video
Βοσνία – Μαυροβούνιο 74-66: Έκανε το καθήκον της, αλλά δεν κάλυψε την διαφορά (hls)
Η Βοσνία πήρε την νίκη αλλά δεν κάλυψε την διαφορά των 19 πόντων που είχε χάσει στην Ποντγκόριτσα στον αγώνα του πρώτου γύρου. Το Μαυροβούνιο θέλει μια νίκη και έφυγε για το Παγκόσμιο!
Βουλγαρία-Μαυροβούνιο 81-91: Ένας Βεζένκοφ δεν φέρνει την… άνοιξη, δεύτερη νίκη για το Μαυροβούνιο (hls)
Το Μαυροβούνιο επικράτησε της Βουλγαρίας με 91-81 χάρη κυρίως στην εξαιρετική τρίτη περίοδο (22-12 επιμέρους σκορ) και μία πεντάδα παικτών που έβαλε τους 85 από τους 91 πόντους! Ο Βεζένκοφ ήταν ξανά εξαιρετικός (26 πόντους, 10/15 σουτ, 8 ριμπάουντ) αλλά δεν έφτανε για την πρώτη νίκη.
Πρώτη νίκη για το Μαυροβούνιο
Πιο εύκολα από ότι μαρτυρά το τελικό 76-70 το Μαυροβούνιο επιβλήθηκε του Βελγίου και έκανε....σεφτέ στις νίκες στο φετινό Ευρωμπάσκετ.