Match Center
Μαρκόπουλο ΑΟ (Γ) - Βόλεϊ

Μαρκοπουλο ΑΟ (Γ) - Βολει - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τρίποντο με Άτκινσον και 15 μπλοκ ο Παναθηναϊκός
Με 4 διψήφιες σε πόντους αθλήτριες, 15 μπλοκ (6 η Σάμανταν) και 22 πόντους της Άτκινσον ο Παναθηναϊκός έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα της Volley League γυναικών, επικρατώντας στο κλειστό του Μετς με 3-1 σετ (25-14, 25-17, 23-25, 25-21) του Μαρκόπουλου.
Δεν χάνει η ΑΕΚ, 3-0 και το Μαρκόπουλο
Την 23η της συνεχόμενη νίκη σημείωσε στο Μαρκόπουλο η ΑΕΚ. Η Κυπελλούχος νίκησε με σχετική δυσκολία (στα 2 τελευταία σετ) το Μαρκόπουλο με 3-0 σετ (25-08, 25-23, 25-23), σε αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 20η αγωνιστική της Volley League γυναικών.
Κύπελλο: Στο F4 ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Μαρκόπουλο
Μπορεί το προηγούμενο Σάββατο να ...ίδρωσε να νικήσει το Μαρκόπουλο ωστόσο σήμερα ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε την κυριαρχία του και με πειστική εμφάνιση επικράτησε άνετα με 3-0 σετ (25-19, 25-16, 25-16) και προκρίθηκε για πρώτη φορά σητν ιστορία του σε F4 Κυπέλλου.
Ανατροπή για το Μαρκόπουλο, 3-2 τον Ηλυσιακό
Από τη κόλαση στον παράδεισο βρέθηκε το Μαρκόπουλο, καθώς αν και βρέθηκε με 0-2 σετ πίσω στο σκορ από τον Ηλυσιακό, με αντεπίθεση διαρκείας και μεγάλη ανατροπή στο τέταρτο σετ πήρε στο φινάλε τη νίκη με 3-2 σετ (22-25, 21-25, 25-22, 25-20, 15-10).
Τρίποντο στα Μεσόγεια με Κούμπουρα για τον Ολυμπιακό
Με την Κούμπουρα αποτελεσματική σε επίθεση (13/24 επ.) και σέρβις (5 άσσοι) ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα με 3-0 σετ (25-15, 25-14, 25-21) από τα Μεσόγεια υποχρεώνοντας τον ΑΟΜ στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του.
Δεν χάνει το Μαρκόπουλο, 3-0 και τον Άρη
Με την Φιτζμόρις (21π.) να κάνει και πάλι τη διαφορά, το Μαρκόπουλο επιβλήθηκε με 3-0 σετ (25-18, 25-21, 25-19) του Άρη στο στο κλειστό των Μεσογείων και κράτησε το απόλυτο της επιτυχίας με τέταρτη συνεχόμενη νίκη.