Lokomotiv Moscow - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ρωσία: Σε “χειμερία νάρκη” η ποδοσφαιρική… “Αρκούδα” – Ο 37χρονος Νομπόα και τα αστέρια που… ξέμειναν
Ζυγώνει η "μαύρη" επέτειος της συμπλήρωσης ενός χρόνου από την εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία. Τόσο είναι και το διάστημα της ποδοσφαιρικής απομόνωσης της ποδοσφαιρικής "Αρκούδας" από την Ευρώπη.
Group Ε Γαλατασαράι-Λοκομοτίβ 1-1:Έμειναν “ζωντανοί” στην πρόκριση οι Ρώσοι
Στο «Ali Sami Yen» της Κωνσταντινούπολης είδαμε ένα πρώτο 45λεπτο με αρκετή δύναμη, αλλά όχι πολύ πλούσιο σε ευκαιρίες. Και οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να βρουν τον ρυθμό και την ορμή τους στο παιχνίδι τους. Όμως το γκολ που πέτυχαν
Europa League-5ος Όμιλος: Σπουδαία νίκη για την Γαλατά, πηρε βαθμό η αξιόμαχη Λοκομοτίβ (vids)
Γαλατασαράι - Λάτσιο 1-0 Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο UEFA Europa League οι Τούρκοι που έπαιξαν ψύχραιμα και μεθοδευμένα κόντρα στην Λάτσιο. Το μοναδικό γκολ του αγωνα σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα
1ος όμιλος: Σάλτσμπουργκ-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-2, σουτ VS κεφαλιές σημειώσατε «Χ» (vid)
Η Σάλτσμπουργκ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, όμως έφερε "τούμπα" το παιχνίδι της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League κόντρα στην Λοκομοτίβ Μόσχας. Οι Ρώσοι δεν το έβαλαν κάτω και με το δεύτερο γκολ με το κεφάλι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.