Match Center
Λαμία - Βόλεϊ

Λαμια - Βολει - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η Λαμία σόκαρε τον Παναθηναϊκό
Μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της φετινής σεζόν έγινε στη Λαμία. Η ομάδα της Φθιώτιδας πέτυχε τη μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας της επικρατώντας με 3-0 (25-22, 25-23, 26-24) του Παναθηναϊκού.
Πρώτο…γκολ για τη Λαμία
Η Λαμία εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημα της έδρας και με νίκη 3-1 σετ (21-25, 28-26, 25-23, 25-21) έκανε το 1-0 στη σειρά των play outs με αντίπαλο το Αιγάλεω σε ένα δραματικό παιχνίδι που διήρκησε 113 λεπτά.
Τρίποντο χωρίς τα όπλα του ο Παναθηναϊκός
Με τον Καλμαζίδη να δίνει ανάσες στις βασικές του παίκτριες ο Παναθηναϊκός πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ (25-11, 25-22, 19-25, 25-22) επί του Α.Ο. Λαμίας 2013, στο παιχνίδι που ολοκλήρωθησε την 14η αγωνιστική της Volley League γυναικών.
Άνετο τρίποντο με Κωνσταντέλλου για τον ΑΟ Θήρας
Με την Κωνσταντέλλου να υψώνει τοίχος με 7 από τα 12 μπλοκ της ομάδας της, ο ΑΟ Θήρας είχε εύκολη δουλειά στην Σαντορίνη επικρατώντας της Λαμίας με 3-0 σετ (25-16, 25-20, 25-09). Με τους τρεις βαθμούς της νίκης η ομάδα της Σαντορίνης έχει εδραιωθεί στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς.
Η Λαμία σόκαρε τον ΠΑΟΚ
Ιστορία στην Θεσσαλονίκη έγραψε η Λαμία. Η ομάδα της Φθιώτιδας σόκαρε τον ΠΑΟΚ στη Μίκρα, τον κέρδισε με 3-2 σετ (13-25, 25-23, 22-25, 25-21, 15-9) και έκανε καθοριστικό βήμα για την είσοδο της στα πλέι οφ.
Νίκη μίας ώρας για τη Λαμία
Μόλις 59 λεπτά χρειάστηκε η Λαμία για να νικήσει άνετα 3-0 σετ (25-07, 25-14, 25-17) τον Αίαντα Ευόσμου με την ομάδα του Αγγέλη να παραμένει σε τροχιά πλέι οφ, ενώ ο Αίας παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις.
Κύπελλο: Πέρασε στους 8 η Λαμία
Δυσκολεύτηκε απέναντι στον ψυχωμένο Απολλώνιο στο Κερατσίνι, ωστόσο η Λαμία πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου γυναικών επικρατώντας με 3-1 σετ (26-24, 25-16, 20-25, 27-25).
Άνετα με Ρόμπλες η Λαμία τον Πανναξιακό
Με πρώτο πιστόλι την Ρόμπλες που σταμάτησε στους 25 πόντους ο Α.Ο. Λαμίας πήρε σπουδαία νίκη με 3-0 σετ (25-17, 25-19, 25-15) κόντρα στον Πανναξιακό στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.