Ξάνθη - Ποδόσφαιρο

Ξανθη - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Αιγάλεω – Επισκοπή 1-1 (hls)
Στο… παιχνίδι της ανόδου διατηρούνται τα Χανιά και η Νίκη Βόλου, καθώς συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στη Superleague 2. Νέα βαθμολογική απώλεια για την Ξάνθη, εντυπωσιακή νίκη πέτυχε ο Αστέρας Βλαχιώτη επί του Εργοτέλη με 4-0.
video
Ολυμπιακός Βόλου-Ξάνθη: 1-0 (hls)
Στο 89' ο Θοδωρής Βερνάρδος διαμόρφωσε το 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου επί της Ξάνθης. Σημαντικό τρίποντο για τους "ερυθρόλευκους", άσχημο ντεμπούτο για τον νέο τεχνικού του ΑΟΞ, Κώστα Ανυφαντάκη.
video
Ξάνθη-Αναγέννηση Καρδίτσας: 5-2 (hls)
Η Ξάνθη ήταν καταιγιστική απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι Θρακιώτες νίκησαν 5-2 την ΑΣΑ και βρίσκονται στην 3η θέση με 28 βαθμούς, ύστερα από το παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής για τη Super League 2.
video
Βέροια – Θεσπρωτός 2-1 (hls)
Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Superleague 2 παραμένει η Βέροια μετά την εντός έδρας νίκη της με 2-1 επί του Θεσπρωτού.
video
Ξάνθη-Βέροια 0-3 (hls)
Η Βέροια πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Ξάνθης και έκανε σημαντικό βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης στο Βόρειο Όμιλο της Super League 2.
video
Superleague 2 (Α όμιλος): Σαρωτική η ΑΕΛ! (vid)
Εντυπωσιακή ήταν η ΑΕΛ στο ντέρμπι της Superleague 2 με την Ξάνθη, καθώς οι "βυσσινί" συνέτριψαν με 4-0 την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος με χατ τρικ του Όγκμποε. Βαθμολογικό έδαφος έχασε η Βέροια, αφού ηττήθηκε 1-0 από την Τρίγλια, βαθμό στο… φινάλε κέρδισε ο Αλμωπός.
video
ΑΕΛ – Ξάνθη: Μπήκε στο γήπεδο ο Κούγιας(vids)
Ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας αποβλήθηκε από τον πάγκο των "βυσσινί" στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ξάνθη, εξαιτίας λογομαχίας που είχε με μέλος των φιλοξενούμενων.
video
Ξάνθη-Ιωνικός: 1-2 (hls)
Ο Ιωνικός για 75 λεπτά ήταν εκτός Κυπέλλου Ελλάδας, όμως μέσα σε δύο λεπτά, στο 78' και στο 79', ανέτρεψε την κατάσταση, νίκησε 2-1 την Ξάνθη και προκρίθηκε στους 16.
video
Ξάνθη-Παναιτωλικός: 2-1 (hls)
Η Ξάνθη επικράτησε 2-1 με ανατροπή του Παναιτωλικού εντός έδρας στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στο πλαίσιο των μπαράζ για την άνοδο στη Super League 1.