Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 1-2 (highlights)
Kobenhavn - Ποδόσφαιρο

Kobenhavn - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Κοπεγχάγη – Γαλατασαράι 1-0: Συνεχίζουν… ευρωπαϊκά (highlights)
Η Κοπεγχάγη επικράτησε 1-0 της Γαλατασαράι στον τελευταίο αγώνα της φάσης των ομίλων (Α΄) του Τσάμπιονς Λίγκ και συνεχίζει μαζί με την Μπάγερν στην κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση. Αντίθετα στην 3η θέση περιορίστηκαν οι Τούρκοι που ωστόσο συνεχίζουν και αυτοί... ευρωπαϊκά αφήνοντας εκτός συνέχειας την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ
Κοπεγχάγη – Μάντσεστερ Γιουν. 4-3: Αυτοκαταστροφική και τελευταία (highlights)
Βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 και 3-2 αλλά φυσικά έχασε. Η Κοπεγχάγη νίκησε 4-3 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Πάρκεν με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Τεν Χάγκ έπαιξε 70 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ράσφορντ.
Μάντσεστερ Γιουν. – Κοπεγχάγη 1-0: Football… bloody hell
Ατάκα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον μετά τον τελικό της Βαρκελώνης το 1999, όχι κάτι ευφάνταστο της εποχής μας. Ποιός θα το πίστευε ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα έπαιρνε την πρώτη νίκη της στο Champions League με σκόρερ τον Μαγκουάιρ και ήρωα τον Ονάνα. Τα κατάφερε με 1-0 απέναντι στην Κοπεγχάγη και η λέξη θρίλερ δεν περιγράφει αυτό που έγινε στο φιναλε.
Ήττα σοκ για την Τσέλσι, άνετη η Ντόρτμουντ (hls)
Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ κατάφερε να... τσαλακώσει τα αστέρια της Τσέλσι και με το υπέροχο γκολ του Όρσιτς στο 13ο λεπτό πήρε μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα των ομίλων (Group E) του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο άλλο ματς του ομίλου η Σάλτσμπουργκ
Ντόρτμουντ – Τσέλσι 2-0 στο ημίχρονο οι κίτρινοι (vid)
Με δύο γκολ, στο 35' και στο 42' η Ντόρτμουντ προηγείται με 2-0 της μαχητικής κατά τα άλλα Κοπεγχάγης κι έχει βάλει τις βάσεις για την πρώτη της νίκη για φέτος στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Το 1-0 από τον Μάρκο Ρόις... {"@context":"http://schema.org","@type":"VideoObject","name":"Ντόρτμουντ