Match Center
Inverness CT - Ποδόσφαιρο

Inverness CT - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ποθητές κούπες και ένστικτα επιβίωσης!
Κάθε τελικός κρύβει την δικιά του ιστορία κι απόψε σε Λονδίνο, Γλασκόβη και Βερολίνο δικαίωμα στην ελπίδα έχει και ο πιο αδύναμος "κρίκος" Φινάλε με σασπένς στη Γαλλία με φόντο την παραμονή στην Ligue 1
Σεντ Τζόνστον – Ινβερνές 4-0 : «Άγιοι»… σωτηρίας με εμπειρία κι αποτελεσματικότητα
H Σεντ Τζόνστον νίκησε με 4-0 στο Περθ την Ινβερνές, στον δεύτερο αγώνα κατάταξης των δύο ομάδων και παρέμεινε στην Σκωτσέζικη πρέμιερσιπ χάρις τα γκολ των Μέι (46') Μακ Φέρσον (53'), Χέντρι (88') και Ρουνεϊ (90')
Πρόκριση για Ινβερνές
Το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Σκωτίας εξασφάλισε η Ινβερνές, καθώς επιβλήθηκε 2-1 της Νταντί Γιουνάιτεντ στην έδρα της.
Στα προημιτελικά η Ινβερνές
Σε δραματικό αγώνα που κρίθηκε στα πέναλτι, η Ινβερνές επικράτησε της Ρος Κάουντι στα πέναλτι με 5-4 (κανονικός αγώνας και παράταση 2-2) παίρνοντας την πρόκριση για την οκτάδα του Κυπέλλου Σκωτίας.
Ανασαίνει ακόμα η Ινβερνές
Η τελευταία της βαθμολογίας Ινβερνές νίκησε 2-1 τη Χάμιλτον, αλλά βρίσκεται ακόμα στο -4 από την παραμονή στην κατηγορία.
«Διπλό» με Μίλερ
Το γκολ του Κένι Μίλερ από το 22' ήταν αρκετό για να χαρίσει στους Ρέιντζερς την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ινβερνές.
Πρώτη απώλεια για Σέλτικ
Τους πρώτους της βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα έχασε η Σέλτικ, μετά το εκτός έδρας 2-2 με την Ινβερνές για την 6η αγωνιστική.
Νίκη με ανατροπή για την Ινβερνές
Η Ινβερνές βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Κιλμάρνοκ, αλλά τελικά κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να νικήσει με 3-1.
Δωράκι στη Σέλτικ
«Φρένο» στην Αμπερντίν έβαλε η Ινβερνές στο παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής στη Σκωτία, κάνοντας «δώρο» στην πρωτοπόρο Σέλτικ.
Κυπελλούχος η Ινβερνές!
Το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της κατέκτησε το Σάββατο η Ινβερνές, κερδίζοντας με 2-1 τη Φόλκερκ σε έναν δραματικό τελικό Κυπέλλου Σκωτίας στο «Χάμπντεν Παρκ» της Γλασκώβης!
Κούπα με «πεντάρα»
Η Σέλτικ διέλυσε την Ινβερνές στη Γλασκώβη, με 5-0, για την 38η και τελευταία αγωνιστική της σκωτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ τελειώνοντας με νίκη τη σεζόν στη φιέστα τίτλου της.
Στον τελικό η Ινβερνές, έξω η Σέλτικ!
Σε ένα συγκλονιστικό στην εξέλιξή του παιχνίδι που έλαβε στο "Χάμπτεν Παρκ", η Ινβερνές νίκησε στην παράταση με 3-2 τη Σέλτικ και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Σκωτίας, κόντρα στη Φόλκερκ που αγωνίζεται στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία της χώρας!
Σε ένα λεπτό… «Χ»!
Στο 1-1 έμειναν Ινβερνές και Σέλτικ για την 33η αγωνιστική της σκωτσέζικης Πρέμιερ, με τα δύο τέρματα να σημειώνονται μέσα σε ένα λεπτό.