Χοφενχάιμ-Χαϊντενχάιμ 0-1: Τρομερό γκολ από τον Ντίκτσι (video)
Φράιμπουργκ – Χόφενχαϊμ: 3-2 (highlights)
Μπάγερν Μονάχου-Χόφενχαϊμ: 3-0 (highlights)
Hoffenheim - Ποδόσφαιρο

Hoffenheim - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ντόρτμουντ – Χόφενχαϊμ 2-3: Τεράστια νίκη με ανατροπή (highlights)
Απίθανο ματς στο Σίγκναλ Ίντουνα Παρκ μεταξύ της Ντόρτμουντ και της ΧόφενχαΪμ. Ματς με δύο ανατροπές, γκολ και φάσεις για τον ουδέτερο ήταν απλά απολαυστικό. Η Χόφενχαϊμ κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 κάνοντας ανατροπή στην...
video
Χόφενχαϊμ – Κολωνία 1-1: Έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις (highlights)
Με γκολ στο 94ο λεπτό η Χόφενχαϊμ κατάφερε να σώσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, σ' ένα παιχνίδι που φαινόταν πως θα κριθεί στο γκολ. Η Κολωνία ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με εκτέλεση φάουλ του
video
Χόφενχαϊμ-Χάιντενχαϊμ 1-1: Μια λαμπάδα στο ύψος του Μίλερ! (highlights)
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακά της ο οποίος έκανε ασύλληπτες επεμβάσεις, η Χάιντενχαϊμ έφυγε όρθια και από την έδρα της Χόφενχαϊμ. Προηγήθηκε με γκολάρα του Ντινκτσί, ισοφαρίστηκε με πέναλτι του Κράμαριτς.
video
Φράιμπουργκ-Χόφενχαϊμ 3-2: Με τη δύναμη του “Γιουρόπα Παρκ” (highlights)
Η Φράιμπουργκ έχει μετατρέψει το "Europa-Park Stadion" σε απόρθητο φρούριο, καθώς έχει χάσει μόνο 3 από τους τελευταίους 25 αγώνες της Bundesliga από την αρχή της περασμένης σεζόν. Στην πρεμιέρα του 2ου γύρου στη Bundesliga, επιβλήθηκε 3-2 της ανταγωνίστριας για μία θέση στην Ευρώπη, Φράιμπουργκ και έπιασε στην έκτη θέση την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.
Μπούντεσλιγκα: Ποιοί πάνε στο Κόπα Άφρικα
Ούτε ένας, ούτε δύο αλλά δεκαεννέα ποδοσφαιριστές θα χάσουν τουλάχιστον πέντε αγώνες στην Γερμανία λόγω του κυπελλου Εθνών Αφρικής. Τέσσερις παίκτες χάνει η πρωτοπόρος Λεβερκουζεν.
video
Χοφενχάιμ-Ντάρμσταντ 3-3: Δώρο Χριστουγέννων από τον Κάμπακ και βαθμός “χρυσάφι” (highlights)
Χοφενχάιμ και Ντάρμσταντ συναγωνίστηκαν για το ποια θα κάνει τα περισσότερα αμυντικά λάθη, αλλά δεν υπήρξε νικήτρια καθώς το τέλος του μεταξύ τους αγώνα τις βρήκε ισόπαλες 3-3.
Χόφενχαϊμ – Μάινς 1-1: Άδικο “Χ” για τους φιλοξενούμενους (hls)
Σ' ένα παιχνίδι μονόλογος για τη Μάινς η Χόφενχαϊμ θα πρέπει με το τελικό 1-1 να είναι και χαρούμενη που δεν έφυγε ηττημένη από την έδρα της. Η Μάινς, μία εντελώς άλλη ομάδα, απ' αυτήν της αρχής του πρωταθλήματος, δείχνει πως