Γκρόιτερ Φίρτ – Πάντερμπορν: 5-0 (highlights)
Γκρόϊτερ Φιρτ – Νυρεμβέργη: 1-0 (hls)
Greuther Furth - Ποδόσφαιρο

Greuther Furth - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Σεντ Πάουλι – Γκρόιτερ Φιρτ 3-2: Νίκη που την εδραιώνει στην πρώτη θέση
Σ' ένα γεμάτο ντέρμπι, με φάσεις και πέντε γκολ η Σέντ Πάουλι κατάφερε, δίκαια να πάρει της νίκη με 3-2 και τους τρεις βαθμούς που την φέρνουν πρώτη με 42 βαθμούς, έξιο περισσότερους από την Χόλστεϊν Κίελ και επτά από τη σημερινή
video
Γκρόιτερ Φιρτ – Χολστάιν Κίελ 2-1 : Βαυαρικός θρίαμβος σε ματς έντονων συναισθημάτων (highlights)
Η Γκρόιτερ Φιρτ νίκησε με 2-1 την Χόλσταιν Κίελ και την έπιασε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Οι Σιεμπ (60') Χργκότα (75') τα γκολ των Βαυαρών, ενώ ενδιάμεσα ισοφάρισε ο Έρας (65') για τους φιλοξενούμενους.
Μπούντεσλιγκα: Ποιοί πάνε στο Κόπα Άφρικα
Ούτε ένας, ούτε δύο αλλά δεκαεννέα ποδοσφαιριστές θα χάσουν τουλάχιστον πέντε αγώνες στην Γερμανία λόγω του κυπελλου Εθνών Αφρικής. Τέσσερις παίκτες χάνει η πρωτοπόρος Λεβερκουζεν.
video
Σάλκε – Γκρόιτερ Φιρτ 2-2: Χάρισε το τρίποντο ο Μορ (highlights)
Από μία απίστευτη αδράνεια στην άμυνά της και συγκεκριμένα από τον Μορ, η Σάλκε δεν κατάφερε να κρατήσει το 2-1 το οποίο είχε καταφέρει να κάνει 3 λεπτά πριν. Το τελικό 2-2 σίγουρα δεν χαραποιεί τους γηπεδούχους, οι οποίοι σε
video
Γκρόιτερ Φιρτ – Φορτούνα Ντίσελντορφ 1-0: Ελπίζει το Τριφύλλι, δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του – βασικού – Τζόλη (vid)
Με το γκολ που πέτυχε ο Ρόμπερτ Βάγκνερ στο 48ο λεπτό, η Γκρόιτερ Φιρτ επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Φορτούνα Ντίσελντορφ και "έπιασε" στην πέμπτη θέση της κατάταξης την ομάδα του Χρήστου Τζόλη.
video
Γκρόϊτερ Φιρτ – Χέϊντεχαϊμ 0-2 : Η λογική νίκησε την απροσεξία! (hls)
Σε ένα ακόμα ματς η ομάδα του Σμιντ έπαιξε με το μυαλό και τον ρεαλισμό της. "Διαβασμένη" στο τακτικό σκέλος, φρόντισε να εξουδετερώσει πολλά από τα επιθετικά πλάνα των Βαυαρών και αξιοποιώντας λάθη τους (!) πέτυχε τα γκολ
video
Πάντερμπορν – Γκρόϊτερ Φιρτ 3-2 : Έμοιαζε με περίπατο, έγινε ντέρμπι! (hls)
Σε τροχιά κορυφής παρέμεινε η Πάντερμπορν νικώντας δύσκολα, όσο δείχνει το τελικό 3-2, την Γκρόϊτερ Φιρτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τους Σχάλεμπεργκ (13'), Μουσλίγια (60'), Κόντε (76') και των φιλοξενούμενων οι Αμπιάμα (82'), Χργκότα (87')
video
Γκρόϊτερ Φιρτ – Νυρεμβέργη 1-0 : Γκολ – ανάσα στο 91′ από τον Άτσε (hls)
Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε το 270ο ντέρμπι της Φρανκονίας, ανάμεσα στην Γκρόϊτερ Φιρτ και την Νυρεμβέργη. Το γκολ που απομάκρυνε τους γηπεδούχους από την επικίνδυνη ζώνη, πέτυχε ο Άτσε στο 91'
video
Γκρόϊτερ Φιρτ – Αρμίνια Μπίλεφελντ 1-0 : Νίκη “ανάσα” στο ντέρμπι της επιβίωσης! (hls)
Στο ντέρμπι των "απογοιητευμένων" η ομάδα του Φιρτ ήταν καλύτερη και νίκησε δίκαια με γκολ του Σίεμπ στο 29ο λεπτό και θα μπορούσε να εξασφαλίσει μια πιο άνετη επικράτηση εάν ήταν πιο αποτελεσματική!