Χετάφε – Λας Πάλμας 3-1: Ο Μαξίμοβιτς διευρύνει το προβάδισμα (video)
Μπαρτσελόνα-Χετάφε 4-0: Καλεσμένος στο… πάρτι και ο Φερμίν (video)
video
Μπαρτσελόνα-Χετάφε 3-0: Στη λίστα των σκόρερς και ο Ντε Γιονγκ (video)
video
Μπαρτσελόνα-Χετάφε 2-0: Σκοράρει ο Φέλιξ μετά από εξαιρετική συνεργασία των γηπεδούχων (video)
video
Μπαρτσελόνα-Χετάφε 1-0: «Μαγική» ασίστ Κουντέ, άψογο τελείωμα Ραφίνια (video)
video
Βιγιαρεάλ – Χετάφε 1-1 (highlights)
video
Βιγιαρεάλ – Χετάφε: Ο Ραούλ Αλμπιόλ σώζει στο “παρά 5” τους γηπεδούχους (video)
Getafe - Ποδόσφαιρο

Getafe - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Χετάφε-Θέλτα 3-2: Έμεινε με το χαμόγελο… (highlights)
Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αλλά με πολλές συγκινήσεις στο τελευταίο 20λεπτο, η Χετάφε είδε το υπέρ της 2-0 να γίνεται 2-2 από τη Θέλτα, αλλά στο 89ο λεπτό ο Μάτα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
video
Μπέτις-Χετάφε 1-1: Της έχει γίνει συνήθεια… (highlights)
Η Μπέτις ήθελε τη νίκη στο "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" απέναντι στην αδιάφορη βαθμολογικά Χετάφε, αλλά η ομάδα του Πελεγκρίνι έμεινε στο σύνηθες γι΄αυτήν 1-1, όγδοη ισοπαλία με αυτό το σκορ στη La Liga, από τις ένδεκα που έχουν συνολικά οι Ανδαλουσιάνοι στο πρωτάθλημα.
video
Φιγκερόα για την αποβολή Γκρίνγουντ: “Μου είπε F@#$ you”
Αν και ο Μέισον Γκρίνγουντ έλεγε στα αποδυτήρια της Χετάφε ότι δεν έβρισε τον διαιτητή Φιγκερόα Βάσκεθ κατά τη διάρκεια του ματς με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ο Ισπανός ρέφερε ανέφερε στο φύλλο αγώνα ότι ο Άγγλος μεσοεπιθετικός του είπε… F@#$ you και γι' αυτό του έδειξε την κόκκινη κάρτα.
video
Χετάφε – Ράγιο Βαγιεκάνο 0-2: “Ροντέο” το ντέρμπι, τρεις κόκκινες και επιστροφή Ουνάλ (video)
Η Ράγιο Βαγιεκάνο κατάφερε να κάνει ποδαρικό με το… δεξί στο 2024 και να πάρει την πρώτη της νίκη μετά τον Οκτώβριο στη La Liga, καθώς επικράτησε στο "μίνι" μαδριλένικο ντέρμπι της Χετάφε με 2-0.