Match Center
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Βόλεϊ

Εθνικος Αλεξανδρουπολης - Βολει -

Στο ρελαντί ο ΠΑΟΚ
Σε χρόνο ρεκόρ 61 λεπτών και με τους Μάρσαλ, Μπιέλιτσα και Φιλίποφ στα πιτς ο ΠΑΟΚ νίκησε στην Αλεξανδρούπολη τον Εθνικό με 3-0 σετ (25-10, 25-19, 25-21) σετ και διατηρήθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volley League μετά την 15ης αγωνιστική.
Με Παπαδόπουλο τρίποντο ο Παμβοχαικός
Με πρωταγωνιστές τον Ηρακλή Παπαδόπουλο και τον Λάνγκστον Πέιν ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-0 σετ τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και πλέον ισοβαθμεί με τον Ηρακλή στην 6η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ αλλά ο «γηραιός» έχει έναν αγώνα λιγότερο (την Κυριακή με τον Ολυμπιακό).
Άνετα ο Παναθηναϊκός
Σε 65 λεπτά και δίνοντας ανάσες στους Ρανγκέλ, Στάροβιτς ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ  (25-14, 25-18, 25-19) τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και πήρε την 10η νίκη του σε 12 αγώνες πρωταθλήματος στο κεκλεισμένων των θυρών γυμναστήριο του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.
Έσπασε το ρόδι η Ελπίδα
Πρώτη ιστορική νίκη για την Ελπίδα Αμπελοκήπων στην Volleyleague. Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση στο ντέρμπι της επιβίωσης που έγινε στην Αλεξανδρούπολη επικράτησε του τοπικού Εθνικού με 3-0 σετ(25-17, 25-15, 25-20) και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία.
Με Μήλη και Στοίλοβιτς 3-1 ο Φοίνικας
Με πρώτα "πιστόλια" τους Μήλη και Στοίλοβιτς ο Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ (25-16, 25-13, 20-25, 25-16) σετ τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και πήρε ένα ακόμα πολύτιμο τρίποντο διατηρώντας την απόσταση του από τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.
Στο ρετιρέ ο ΠΑΟΚ, 3-0 τον Εθνικό
Με άνετο τρίποντο επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης έπιασε ο ΠΑΟΚ στην πρώτη θέση της Volleyleague τον Ολυμπιακό που στραβοπάτησε στην 6η στροφή.
Ο Παμβοχαικός “έσφιξε” τη θηλειά στον Εθνικό
Mε πρώτο σκόρερ τον Ηρακλή Παπαδόπουλο που σημείωσε 24 πόντους ο Παμβοχαικός πέρασε με 3-0 σετ (25-13, 25-21, 25-17) από την Αλεξανδρούπολη και την έδρα του Εθνικού που μετά από 5 αγωνιστικές έμεινε χωρίς βαθμό και σετ.
Τρίποντο από τον πάγκο για τον Ολυμπιακό
Με παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο ο Ολυμπιακός χρειάστηκε μόλις 63 λεπτά για να επικρατήσει άνετα 3-0 σετ (25-13, 25-19, 25-20) του Εθνικού Αλεξανδρούπολη σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 4η αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Volley League.
Δια χειρός Χαντ η Κηφισιά
Με τον Χαντ να κάνει ντεμπούτο και την διαφορά με 24 πόντους η Κηφισιά πήρε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-0 σετ (25-23, 25-17, 25-19) του αξιόμαχου Εθνικού Αλεξανδρούπολης.
Άδεια στο παρά 2 για Ηρακλή και Εθνικό
Μόλις 48 ώρες πριν από το πρώτο σερβίς η Επιτροπή Επαγγελματικού αθλητισμού άναψε πράσινο φως για τον Ηρακλή Πετοσφαίριση και τον Μ.Γ.Σ.Εθνικό Αλεξανδρούπολης για την αγωνιστική περίοδο 2019-20.
Την καλύτερη… υποδοχή έβγαλε ο Δαλακούρας
Με κουμπάρο τον κολλητό του Ραφαήλ Κουμεντάκη ο Κώστας Δαλακούρας μετά από πολιορκία ετών και αφού κατάλαβε ότι μπορεί να ...υποδεχθεί την αγάπη της έγινε αιώνια πιστός της Μαρίας Παπακωστίδου.
Μια νίκη πριν την παραμονή ο Εθνικός
Με τον Κάσσανδρο Στίγγα να …γράφει 18 πόντους ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε με 3-1 σετ (25-23, 13-25, 25-23, 25-21) της Κομοτηνής στην έδρα της και πλέον με 2-0 στις νίκες στη σειρά των πλέι άουτ χρειάζεται άλλη μία για να κλειδώσει την παραμονή του στην κατηγορία.
Κρυφό χαρτί ο Νικολακάκης, 3-0 Ο Εθνικός
Με σούπερ τον 23χρονο Κωσταντίνο Νικολακάκη που πήρε την θέση του τραυματία Αργεντινού Μπενγκολέα ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε την Κομονητή με 3-0 σετ και έκανε βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία της Volley League.
Τρίποντο σε 1 ώρα για τον Ολυμπιακό
Σε χρόνο ρεκόρ, μόλις 60 λεπτών, ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα 3-0 σετ (25-14, 25-19, 25-18) του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο Ρέντη και επέστρεψε στιος επιτυχίες μετά την ήττα στη Σύρο.
Δια χειρός… Χαντ 3-1 η Κηφισιά
Ξαναέβαλε το ...χέρι του ο Χαντ, η Κηφισιά νίκησε με 3-1 σετ (26-24, 21-25, 25-20, 25-16) τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και έκανε άλμα σωτηρίας φθάνοντας στην έκτη θέση.
Στο ρελαντί 3-0 και Φ4 ο Ολυμπιακός
Με τον Φερνάντο Μουνιόθ να ξεκουράζει Σμιτ και Τερβαπόρτι ο Ολυμπιακός στο ρελαντί πέρασε με 3-0 σετ (25-22, 25-22, 25-20) το εμπόδιο του του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στο «Μ. Παρασκευόπουλος» και έκλεισε θέση για το final-4 του Κυπέλλου Ανδρών στην Ιεράπετρα.