Αμβούργο – Άϊντραχτ Μπραουνσβαϊγκ 4-2 : Η φιλοδοξία νίκησε το θάρρος! (hls)
Μπράουνσβαικ-Ντίσελντορφ: 2-2 (Hls)
Eintracht Braunschweig - Ποδόσφαιρο

Eintracht Braunschweig - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ζανκτ Πάουλι – Άιντραχτ Μπράουνσβαϊγκ 1-0 : Τρίποντο μετά κόπων και βασάνων! (highlights)
Αγχωτικά και ίσως λίγο πιο δύσκολα, απ' όδο δείχνει το τελικό 1-0, νίκησε η Ζανκτ Πάουλι την Άιντραχτ Μπράουνσβαϊγκ παραμένοντας μόνη πρώτη έπειτα από 22 αγωνιστικές στην 2.Bundesliga
video
Μπράουνβαϊγκ – Αννόβερο 1-0: Λυτρωτής Νικολάου (hls)
Στο ντέρμπι του κρατηδίου της Κάτω Σαξονίας, η Μπράουνσβαϊγκ επικράτησε με 1-0 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Γιάννη Νικολάου. Ο Ελληνικής καταγωγής αμυντικός μέσος με προβολή, ύστερα από κεφαλιά πάσα του
video
Σε ένα συναρπαστικό ματς που ξεκίνησε με γκολ και κρίθηκε, επί της ουσίας, στο φινάλε το Αμμβούργο νίκησε 4-2 την Άίντραχτ Μπράουνσβαϊγκ με πρωταγωνιστική των πρώτο σκόρερ της κατηγορίας, Γκλάτζελ!
video
Μπράουνσβαϊγκ – Χάνσα Ροστόκ 0-1: “Απέδρασε” με το “τρίποντο” (hls)
Σημαντικής βαθμολογικής σημασίας νίκη κατέκτησε η Χάνσα Ροστόκ στο Μπράουνσβαϊγκ, καθώς επικράτησε 1-0 της τοπικής Άιντραχτ και πήρε μια μεγάλη "ανάσα" στην προσπάθεια για παραμονή στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας.
Αποκλείστηκε η Χέρτα
Άρχισαν οι εκπλήξεις στο Κύπελλο Γερμανίας καθώς η Μπραουνσβάιγκ απέκλεισε τη Χέρτα επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-4. Πέρασε η Μάιντς.
Βήμα παραμονής η Βόλφσμπουργκ
Η Βόλφσμπουργκ νίκησε 1-0 τη Μπράουνσβαϊκ στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι και απέκτησε προβάδισμα για παραμονής στη Μπουντεσλίγκα.
Γλίτωσε στην παράταση η Στουτγάρδη
Στους «8» του Κυπέλλου Γερμανίας πέρασε η Στουτγάρδη, μετριάζοντας κάπως τις κακές εμφανίσεις της στην Μπουντεσλίγκα. Η VfB χρειάστηκε παράταση για να πάρει τη νίκη, με 3-2, απέναντι στην Μπράουνσβάιγκ και την πρόκριση.
Στο… ρελαντί η Μπάγερν
Η Μπάγερν χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, επικράτησε εύκολα με 2-0 της Μπραουνσβάιγκ στο Μόναχο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.
Πήρε το ντέρμπι η Μπραουνσβάιγκ
Η Άιντραχτ Μπραουνσβάιγκ συνέτριψε με 3-0 εντός έδρας το Αννόβερο στο ντέρμπι της Κάτω Σαξονίας και διατήρησε τις ελπίδες της για την παραμονή στην κατηγορία.
«Διπλό» με Ομπαμεγιάνγκ
Η Ντόρτμουντ δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπράουνσβαιγκ καθώς επικράτησε 2-1 έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Ομπαμεγιάνγκ που πέτυχε και τα δύο γκολ και έτσι παρέμεινε μόνη στην τρίτη θέση της Μπουντεσλίγκα.
Τη βύθισε κι άλλο
Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Χέρτα Βερολίνου στην έδρα της Μπράουνσβαϊγκ, στο ματς που ολοκλήρωσε τη 15η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκας, αφήνοντας τους γηπεδούχους ουραγούς.