Έιμπαρ – Βιγιαρεάλ Β 2-0: (hls)
Eibar - Ποδόσφαιρο

Eibar - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Ντεπορτίβο Αλαβές – Εϊμπάρ 2-0 : Εισιτήριο για τους “τελικούς” στο… άψε σβήσε! (hls)
Ανώτερη και προπάντων πιο αποτελεσματική, σκοράροντας στην αρχή (Ρεμπάχ 1') αλλά και το φινάλε του ματς (88' Βιγιαλίμπερ) η Αλαβές νίκησε 2-0 την Εϊμπάρ και θα αντιμετωπίσει στους τελικούς της ανόδου την Λεβάντε!
video
Εϊμπάρ – Αλαβές 1-1 : Τα πάντα θα κριθούν στην Βιτόρια (hls)
Ισόπαλος έληξε ο πρώτος ημιτελικός των πλέϊ-οφ της ανόδου στην χώρα των Βάσκων. Η Αλαβές αιφνιδίασε με το γκολ του Σιλά στο 8' και η Εϊμπάρ ισοφάρισε με τακουνάκι του Στόϊτσκοφ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου
video
Γρανάδα – Εϊμπάρ 1-1: Κακοποίηση του ποδοσφαίρου (hls)
Σ' ένα πολύ κακό παιχνίδι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό η Γρανάδα με την Εϊμπάρ έμειναν στο 1-1 κάτι που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες καθώς με τη διαφορά ανάμεσα στις 4 πρώτες ομάδες να είναι στους 3 βαθμούς
video
Μιραντές – Εϊμπάρ 2-3: Ανατροπή με Μπαουτίστα (hls)
Η Εϊμπάρ συνέχισε στο δρόμο της επιστροφής στην Πριμέρα Ντιβιζιόν φτάνοντας στην ανατροπή εις βάρος της Μιραντές. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, στις πρώτες τρεις τελικές προσπάθειες τους στην εστία.