Κροατία-Ισπανία: Η απονομή στους Ίβηρες (vid)
Κροατία – Ισπανία: Η διαδικασία των πέναλτι (vid)
Croatia - Ποδόσφαιρο

Croatia - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τη νίκη της Κροατίας επί της Αρμενίας, μία νίκη που έδωσε και την απευθείας πρόκριση στην Κροατία στην τελική φάση του EURO
video
Ολλανδία – Κροατία 2-2 : Ο Λανγκ με “buzzer beater” στέλνει το ματς στην παράταση! (vid)
Συναρπαστικό το φινάλε του πρώτου ημιτελικού του Nations League στο Ρότερνταμ όπου ο Λανγκ που είχε μπει στο ματς λίγα λεπτά νωρίτερα, κατάφερε να σκοράρει σε μια από τις τελευταίες στιγμές του ματς! Είναι το 96ο λεπτό και ο επιθετικός της Μπριζ κάνει το 2-2 στέλνοντας τη διαδικασία στην παράταση..
video
Ολλανδία – Κροατία 1-2 : Ανατροπή με Πάσαλιτς με βλέμμα στον τελικό! (vid)
Οι Κροάτες δείχνουν για άλλη μια φορά πως πέραν της ποιότητά τους διαθέτουν εμπειρία στο να διεκδικούν το κάτι παραπάνω με την ιδανική νοοτροπία, ασφαλώς! Στο 72ο λεπτό ο Μάριο Πάσαλιτς πέτυχε με τον δικό του… κυνικό τρόπο το γκολ της ανατροπής, χαρίζοντας στη εθνική του ομάδα ένα σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό!
video
Ολλανδία – Κροατία 1-1 : Η «απάντηση» του Κράμαριτς από τα έντεκα βήματα (vid)
Οι πιο έμπειροι, σε ανάλογες καταστάσεις, Κροάτες μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και η πίεσή τους καρποφόρησε στο 54ο λεπτό από την «άσπρη βούλα»! Ο Γκάκπο έκανε πέναλτι στον Μόντριτς και την εσχάτη των ποινών μετέτρεψε σε γκολ ο επιθετικός της Χόφενχαϊμ