Costa Rica - Ποδόσφαιρο

Costa Rica - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Iαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1 (hls)
Μετά το… στραπάτσο από την Ισπανία στην πρεμιέρα του Μουντιάλ, η Κόστα Ρίκα "μάζεψε" τα κομμάτια της, ανασυντάχθηκε και κατάφερε σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι να κερδίσει με 1-0 την Ιαπωνία, η οποία… έμεινε στη σπουδαία νίκη επί της Γερμανίας.
video
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1: Σκόραρε ο Φούλερ και ελπίζει η Κόστα Ρίκα (vid)
Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Κόστα Ρίκα κατάφερε να παραβιάσει την εστία της Ιαπωνίας και να κάνει το 1-0! Στο 81ο λεπτό ο Φούλερ πήρε τη μπάλα στην περιοχή των Ασιατών και με πλασέ "κρέμασε" τον Γκόντα για να ανοίξει το σκορ!
video
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα: Επιτέλους… ευκαιρία! (vid)
Χρειάστηκε να περάσει ένα ημίχρονο για να δούμε στο ματς της Ιαπωνίας με την Κόστα Ρίκα την πρώτη αξιόλογη στιγμή. Στο 46ο λεπτό ο Κέιλορ Νάβας έκανε σημαντική επέμβαση στο σουτ του Χιντεμάσα Μορίτα, ο οποίος αιφνιδίασε τους Κοσταρικανούς με την προσπάθεια του.
video
Απίθανο! Οι Ιάπωνες πανηγυρίζουν με… σακούλες στο χέρι! (vid)
Mαθήματα πολιτισμού από τους Ιάπωνες φιλάθλους στα γήπεδα του Κατάρ. Οι Ασιάτες τραγουδούν στις εξέδρες κρατώντας... σακούλες στα χέρια τους, τις οποίες θα χρησιμοποιήσουν για να μαζέψουν τα σκουπίδια τους μετά τη λήξη του ματς.
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 5-0 : O Γκάβι σκοράρει και γράφει ιστορία! (vid)
Στο 75ο λεπτόι ο 18χρονος Γκάβι ολοκληρώνει μια, ακόμα , γρήγορη επίθεση της Ισπανίας και με βολέ - έπειτα από γέμισμα του Μοράτα - κάνει το 5-0 για να γίνει ο νεαρότερος σκόρερ της εθνικής Ισπανίας σε Μουντιάλ και συνάμα ο 3ος νεαρότερος σκόρερ στη διοργάνωση!
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 4-0 : Στο ρελαντί με ένα ακόμη γκολ του Φεράν Τόρες (vid)
Χωρίς να δυσκλολευτεί ιδιαίτερα κι απέναντι σε μια άμυνα που υποφέρει ακόμα κι όταν προσπαθεί να απομακρύνει τη μπάλα, η Ισπανία φτάνει στο 4-0 με το 2ο προσωπικό τέρμα του Φεράν Τόρες στο 54ο λεπτό!
video
Ισπανία – Κόστα Ρίκα 3-0 : Ο Φεράν Τόρες από την “άσπρη βούλα” (vid)
Στο 29ο λεπτό ο Ζόρντι Άλμπα ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή των Κσταρικανών από τον Ντουάρτε και δόθηκε πέναλτι! Από την "'ασπρη" βούλα ο Φεράν Τόρες έκανε το 3-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού