Κάντιθ-Θέλτα 2-2: Απίθανο buzzer beater του Ματσίς (video)
Cadiz - Ποδόσφαιρο

Cadiz - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Κάντιθ-Μπέτις 0-2: Ευρωπαϊκά όνειρα!
Η Μπέτις πέρασε κυνικά από το Νουέβο Μιραντίγια με δύο υπέροχα γκολ στην αρχή κάθε ημιχρόνου από Γουίλιαν Ζοσέ και Φορνάλς βυθίζοντας την Κάντιθ ακόμα περισσότερο στο τέλμα της.
video
Γρανάδα – Κάδιθ 2-0: Επιτέλους νίκη με ηγέτη τον Θαραγόθα! (highlights)
Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και δεύτερη μετά τα τέλη Αυγούστου πέτυχε η Γρανάδα στο μίνι ντέρμπι της Ανδαλουσίας, καθώς επιβλήθηκε 2-0 της Κάδιθ σε ματς της 19ης αγωνιστικής στη La Liga, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον διεθνή ακραίο επιθετικό Μπράιαν Θαραγόθα.
video
Λας Πάλμας – Κάντιθ 1-1: Ποδοσφαιρική… δικαιοσύνη στα Κανάρια Νησιά (hls)
Η Λας Πάλμας και η Κάντιθ "μοιράστηκαν" από ένα ημίχρονο και από ένα βαθμό, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Εστάντιο ντε Γκραν Κανάρια σε παιχνίδι για την 17η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.
Διαχείριση ποδοσφαιρικής λογικής και δυνάμεων…
Στο Πιεμόντε περιμένουμε ένα καλό ματς, όπως τα κάνει έτσι η φετινή Αταλάντα κυρίως όταν παίζει εκτός έδρας σε πιο ανοιχτές άμυνες. Υπό προϋθέσεις τα αβαντάζ των "δικέφαλων αετών" σε Τούμπα και Νέα Φιλαδέλφεια