Άρης-Μπούντουτσνοστ: Η «έκρηξη» στο Nick Galis Hall (vid)
Άρης-Μπούντουτσνοστ: Εντυπωσιακό κάρφωμα του Μπάνκστον (vid)
Κλούζ Ναπόκα-Άρης Midea: 90-74 (highlights)
Μπουντούσνοστ-Τουρκ Τέλεκομ: 73-96 (highlights)
Buducnost - Μπάσκετ

Buducnost - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Μπουντούτσνοστ-Γκραν Κανάρια 90-77: Μονόπλευρο κίνητρο είπατε; (highlights)
Η Γκραν Κανάρια είχε το κίνητρο για να προκριθεί κατευθείαν στην 8άδα του Eurocup, αλλά η αδιάφορη και αποκλεισμένη Μπουντούτσνοστ δεν παρέδωσε τα όπλα και έκλεισε την φετινή της ευρωπαϊκή περιπέτεια με μία άνετη επικράτηση σε βάρος των περσινών πρωταθλητών της διοργάνωσης.
video
Μπουντούτσνοστ-Ουλμ 80-84: Βαυαρική πρόκριση στη παράταση, «δωράκι» στον Άρη (highlights)
Η Μπουντούτσνοστ επέστρεψε από το -14 (50-64) μέσα σε δύο λεπτά (64-64) αλλά η Ουλμ στο έξτρα πεντάλεπτο ήταν πιο ψύχραιμη και ο Ελ Τζέι Φιγκερόα με 24 πόντους την οδήγησε σε ένα «διπλό» που ισούται με πρόκριση στη νοκ-άουτ φάση του φετινού Eurocup.
video
Μπουντούτσνοστ-Άρης 63-65: Επέστρεψε από το -16 και νίκησε με άμυνα για σεμινάριο (highlights)
Ο Άρης βρέθηκε να χάνει με 16 πόντους διαφορά στα μισά της δεύτερης περιόδου, αλλά με καταπληκτική άμυνα στο 4ο 10λεπτο, όταν δέχθηκε μόλις 7 πόντους, έφυγε νικητής από την Ποντγκόριτσα με 65-63.
video
Τουρκ Τέλεκομ-Μπουντούτσνοστ 79-77: Έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά «επιβίωσε» (highlights)
Η Τουρκ Τέλεκομ έκανε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο ένα ματς που ήλεγχε αλλά δεν το πλήρωσε στο φινάλε. Πρώτη νίκη στο φετινό Eurocup για τους φιναλίστ της περσινής σεζόν με τον Στίβεν Ίνοκ να έχει 14 πόντους, 12 ριμπάουντ και τον Τζέιλεν Άνταμς να σκοράρει 18 πόντους.