Bari 1908 - Ποδόσφαιρο

Bari 1908 - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Μπάρι – Κρεμονέζε 1-2 : Με μυαλό, τύχη και καλύτερη “ορατότητα” (highlights)
Στην 2η θέση της Serie B ανέβηκε η Κρεμονέζε με τη σημαντική νίκη 1-2 στο Μπάρι. Το σκορ άνοιξε από το αυτογκόλ του Μαγιέλο μόλις στο 1ο λεπτό. Ο Τσολόκολο έκανε το 0-2 στο 66' για να μειώσει ο Εντζουμά στο 92' με ξερό σουτ
Βενέτσια – Μπάρι 3-1: Νίκη και τρίτη θέση για τους Βενετσιάνους
Με δύο γκολ αρκετά νωρίς στο παιχνίδι η Βενάτσια έβαλε τις βάσεις για μία πολύ συμαντική νίκη που την φέρνει στην τρίτη του πίνακα της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με προβολή του Γκιτγιάερ,
video
Σαμπντόρια – Μπάρι 1-1: Μοιρασιά στη Γεύνοβα (highlights)
Μία πάσα του μαέστρου Ζερεμί Μενέ στον κενό χώρο για τον Σίμπιλι που έκανε την κούρσα και βρήκε την μπάλα μπροστά του, παραλίγο να κρίνει το παιχνίδι ανάμεσα στην Σαμπντόρια για την Μπάρι. Ο Σίμπιλι δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει
Νοκ άουτ με… ένα χτύπημα!!
Στους νοκ άουτ αγώνες κατάταξης πολλά πράγματα μπορούν να παίξουν ρόλο έτσι ωστε να προκύψει ο νικητής ή αυτός που χαμογελάσει στο τέλος. Τα χαρακτηριστικά της; κάθε ομάδας πάντως δύσκολα αλλιώνονται σε τόσο κομβικές παρτίδες
video
Τζένοα – Μπάρι 4-3: Ματσάρα, γκολάρες και πάρτι ανόδου (hls)
Σ' ένα παιχνίδι που δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον Τζένοα και Μπάρι χάρισαν σπουδαίο θέμα και 7 γκολ, με τα 6 απ' αυτά να είναι για Top10. Η Τζένοα επικράτησε της Μπάρι με 4-3 και έκλεισε μία σεζόν εξαιρετική, που της δίνει
video
Πίζα – Μπάρι 1-2 : Νίκη ελπίδας, ήττα ανησυχίας… (hls)
Μετά από ένα ντέρμπι εντάσεων στην Τοσκάνη, η Μπάρι νίκησε 2-1 την Πίζα μένοντας στο -6 από την απευθείας άνοδο. Για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν αλλά έπαιξαν για 80 λεπτά με παίκτη λιγότερο, η είσοδος στα πλέΙ-οφ παραμένει δύσκολη!
Οράματα νίκης με αντιπάλους το άγχος και τον χρόνο!
Τα δύο ντέρμπι στην Ελληνική Λίγκα μπορεί να κριθούν και από τα στοιχεία των ομάδων όπως αυτά προκύψουν από τις βαθμολογικές φιλοδοξίες τους! Στο Φάληρο ρόλο θα παίξουν και οι ευαισθησίες στις δύο άμυνες.