Γκραντ: “Μαθαίνω από Σλούκα και Ναν κι εκείνοι από μένα” (video)
Σλούκας: “Συγκινητικό να ακούς το όνομά σου σε αυτό το γήπεδο” (video)
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα: η θερμή συνάντηση Σλούκα-Βέσελι (video)
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα: 89-81 (highlights)
Παναθηναϊκός AKTOR – Μπαρτσελόνα: Αποβλήθηκε ο Σλούκας (video)
Barcelona - Μπάσκετ

Barcelona - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Σλούκας: “Έχουμε κερδίσει τους δύο τελικούς”
"Η νίκη την αφιερώνω στους οπαδούς μας, στον κόσμο μας. Μας ώθησαν και μας βοήθησαν να κερδίσουμε την Μπαρτσελόνα. Ήταν ένα αρκετά δύσκολο ματς. Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε καλή άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε,
video
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 89-81: Ανατροπή πλεονεκτήματος με ηγέτες Σλούκα-Ναν (highlights)
Με κορυφαίους τους Σλούκα-Ναν ο Παναθηναϊκός άλλαξε... τσιπάκι στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε σπουδαία ανατροπή και επικράτησε της Μπαρτσελόνα με 89-81. Παράλληλα ισοφάρισε τη διαφορά της ήττας του στο ματς του πρώτου γύρου και ανέβηκε στη δεύτερη θέση!
video
Φενέρμπαχτσε-Μπαρτσελόνα 88-74: Η εκδίκηση των πρώην (highlights)
Η Φενέρμπαχτσε (19-11) όχι απλά κέρδισε την Μπαρτσελόνα (20-10), αλλά της πήρε και την διαφορά από τον πρώτο γύρο (89-81 στο Palau Blaugrana)! Ο Γιασικεβίτσιους «πλήγωσε» την πρώην του ομάδα και μαζί του το ίδιο έπραξαν οι εκπληκτικοί Νικ Καλάθης (13 πόντοι) και Νάιτζελ Χέις-Ντέιβις (12 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, 26 PIR).