Australia - Ποδόσφαιρο

Australia - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Αυστραλία – Ιρλανδία 1-0: “Ζορίστηκαν” οι Matildas στην πρεμιέρα (vid)
Μπροστά σε 75.000 ενθουσιώδεις θεατές και χωρίς το αστέρι της, Σαμ Κερ, η Αυστραλία δυσκολεύτηκε κόντρα στη μαχητική Ιρλανδία, ωστόσο κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε η Στεφ Κάτλεϊ με πέναλτι στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.
video
Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών: Απίστευτη προσέλευση 75.000 θεατών στο Αυστραλία – Ιρλανδία! (vid)
Ούτε... καρφίτσα δεν έπεφτε στο Stadium Australia του Σίδνεϊ για το πρώτο παιχνίδι της συνδιοργανώτριας Αυστραλίας στο Μουντιάλ με αντίπαλο την Ιρλανδία, καθώς 75.000 θεατές βρέθηκαν στο γήπεδο και δημιούργησαν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στην πρεμιέρα των Matildas. Πάντως ο συγκεκριμένος αριθμός δεν είναι ρεκόρ στην ιστορία του ποδοσφαίρου γυναικών, καθώς 91.648 θεατές είχαν βρεθεί στο "Καμπ Νόου" για ένα παιχνίδι Champions League ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Βόλφσμπουργκ.
video
Αργεντινή-Αυστραλία 2-1: Αυτογκόλ του Φερνάντες και ελπίδες για την Αυστραλία (vid)
Εκ του μη όντος οι Αυστραλοί κατάφεραν να ξαναμπούν στην αναμέτρηση, αφού στο 77’ από ένα μακρινό σουτ του Γκούντγουιν, η μπάλα κόντραρε στον Φερνάντες, άλλαξε πορεία με τον Μαρτίνες να μην έχει αντίδραση και το σύνολο του Άρνολντ και μειώνει σε 2-1.
video
Τυνησία – Αυστραλία 0-1(hls)
Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η Αυστραλία κατάφερε να κερδίσει 1-0 την Τυνησία με γκολ του Ντιούκ στο 23ο λεπτό και ελπίζει στην πρόκριση στην επόμενη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
video
Ιστορικό το γκολ του Ντιουκ, πρώτος παίκτης β΄κατηγορίας που σκοράρει στο Μουντιάλ! (vid)
Ο Mίτσελ Ντιουκ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι της Τυνησίας με την Αυστραλία και έγραψε... ιστορία! Ο 31χρονος Αυστραλός έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται σε σύλλογο δεύτερης κατηγορίας και σκόραρε στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Ο Ντιούκ αγωνίζεται στην Ιαπωνία και την Φαγκιάνο Οκαγιάμα, η οποία συμμετέχει στη J2 League.
video
Τυνησία – Αυστραλία 0-1: “Άγγιξαν” την ισοφάριση οι Τυνήσιοι με Ντράγκερ (vid)
Στο 40ο λεπτό η Τυνησία "άγγιξε" την ισοφάριση με τον Ντράγκερ. Μετά από ατομική προσπάθεια του Τζεμπαλί, ο Ντράγκερ έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και ο Σόουταρ έβγαλε την κόντρα για να "σώσει" την Αυστραλία.
video
Τυνησία – Αυστραλία 0-1: Άνοιξαν το σκορ τα “καγκουρό” (vid)
Η Αυστραλία κατάφερε στην πρώτη απειλητική της στιγμή να σκοράρει! Στο 23ο λεπτό ο Ράιαν πήρε τη μπάλα, πάσαρε στον Γούντγουιν ο οποίος έβγαλε τη σέντρα και ο Ντιούκ με γυριστή κεφαλιά έκανε το 1-0 για τα "Καγκουρό".