Match Center
ΑΟ Θήρας - Βόλεϊ Γυναικών

ΑΟ Θηρας - Βολει Γυναικων - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με Κούμπουρα τρίποντο ο Ολυμπιακός, τιμή στην Χριστοδούλου
Μόλις 69 λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να επιβληθεί με κορυφαία την Κούμπουρα 3-0 σετ (25-18, 25-18, 25-13) του ΑΟ Θήρας, στην επιστροφή της Στέλλας Χριστοδούλου ως αντίπαλος στο «Μελίνα Μερκούρη».
Στην κορυφή η ΑΕΚ, 3-1 τη Θήρα
Αν και αγωνίστηκε με απουσίες η ΑΕΚ μετά από δύο σερί ήττες, επέστρεψε στις νίκες. Πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ (25-22, 19-25, 25-19, 25-18) κόντρα στον ΑΟ Θήρας, «γκρεμίζοντας» την ομάδα της Σαντορίνης από την κορυφή της βαθμολογίας.
Η Θήρα “στρίμωξε” τον Παναθηναϊκό, 3-2 οι πράσινες με 20άρα Γενιτσαρίδη
Με την Γενιτσαρίδη να έρχεται και πάλι από τον πάγκο και να δίνει 20 πόντους ο Παναθηναϊκός χρειάστηκε τάι μπρέικ απέναντι στον ΑΟ Θήρας στο κλειστό του Μετς για να πάρει τη νίκη με 3-2 σετ (22-25, 25-18, 18-25, 25-22, 15-05) και να πανηγύρισει την πέμπτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.
Πρόκρισε σε 70 λεπτά για τον Ολυμπιακό
Εβδομήντα λεπτά ήταν αρκετά στον Ολυμπιακό προκειμένου να νικήσει με 3-0 σετ (25-18, 25-20, 25-20) τον ΑΟ Θήρας και να σφραγίσει το εισιτήριο για την τετράδα των play off της Volley League γυναικών όπου με μειονέκτημα έδρας θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ.
Πέρασε από την Σαντορίνη ο Ολυμπιακός
Με την Σάλας να έχει 22 πόντους και την Μίλιτσα να προσθέτει 16 ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 (25-22, 25-21, 22-25, 25-22) του Α.Ο. Θήρας στην Σαντορίνη στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στα προημιτελικά της Volley League γυναικών.
Με 22άρα Σάλας τρίποντο ο Ολυμπιακός

Καθαρά και εύκολα ο Ολυμπιακός έχοντας σε εκπληκτική ημέρα τη Βίλμα Σάλας επικράτησε με 3-0  (25-18, 25-20, 25-13) του ΑΟ Θήρας, αλλά κατέλαβε την 4η θέση στο φινάλε της κανονικής περιόδου (μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Άρη).

Κύπελλο: Άνετα στον τελικό ο Παναθηναϊκός, 3-0 τον ΑΟ Θήρας (hls)
Εβδομήντα λεπτά ήταν αρκετά στον τροπαιούχο Παναθηναϊκό για να νικήσει 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-09) τον ΑΟ Θήρας και να πάρει την πρόκριση για τον αυριανό τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας γυναικών (11/3, 21.30).
Με Χατζηευστρατιάδου πέρασε από τη Σαντορίνη ο Παναθηναϊκός
Με την Χατζηευστρατιάδου να σκεπάζει το φιλέ ο Παναθηναϊκός έφυγε νικητής από τη Σαντορίνη, καθώς επικράτησε δύσκολα και μετά από σχεδόν δύο ώρες αγώνα με 3-1 σετ (25-22, 25-21, 23-25, 25-19) του Α.Ο. Θήρας.
Χαλαρά η ΑΕΚ, 3-0 τη Θήρα
Με 3 διψήφιες (Σίλβα 17π., Ζίζετιχ 14π., Καλντερόν 12π.) η ΑΕΚ δεν είχε πρόβλημα να πανηγυρίσει την 13η συνεχόμενη νίκη της επικρατώντας με 3-0 (25-15, 25-20, 25-21) του ΑΟΘ
Άνετο τρίποντο με Κωνσταντέλλου για τον ΑΟ Θήρας
Με την Κωνσταντέλλου να υψώνει τοίχος με 7 από τα 12 μπλοκ της ομάδας της, ο ΑΟ Θήρας είχε εύκολη δουλειά στην Σαντορίνη επικρατώντας της Λαμίας με 3-0 σετ (25-16, 25-20, 25-09). Με τους τρεις βαθμούς της νίκης η ομάδα της Σαντορίνης έχει εδραιωθεί στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς.
Προσπέρασε Σαντορίνη με Καράρο ο Ολυμπιακός
Με αλλαγμένο, ως προς το καλύτερο, προφίλ σε σχέση με τον τελευταίο αγώνα του 2022 ο Ολυμπιακός με πασέρ την ιταλίδα Τζούλια Καράρο αντί της Στέλλας Χριστοδούλου και κεντρική την Κατερίνα Γιώτα, αντί της Όλμπρεχτ κέρδισε 3-0 (25-17, 25-19, 25-19) τον ΑΟ Θήρας.