Μπουντουσνόστ- Τουρκ Τέλεκομ: Κάρφωσε με το ένα χέρι ο Μακουντού (video)
Τουρκ Τέλεκομ – Γκραν Κανάρια: 69-82 (highlights)
Tρέντο-Τουρκ Τέλεκομ 101-96: (highlights)
Ankara - Μπάσκετ

Ankara - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Τουρκ Τέλεκομ – Άρης 85-95: Με ηγέτη Τολιόπουλο και αποκάλυψη Σταρκ (highlights)
Στην καλύτερη φετινή του εμφάνιση στο EuroCup, ο Άρης πανηγύρισε μεγάλη νίκη στην Τουρκία με 95-85 επί της Τουρκ Τέλεκομ, έχοντας πρωταγωνιστή τον Τολιόπουλο και αποκάλυψη στο δεύτερο ημίχρονο τον Σταρκ.
Καστρίτης: «Η εικόνα της Τουρκ Τέλεκομ τις τελευταίες μέρες είναι εντελώς διαφορετική με το πρώτο μέρος της σεζόν»
Ο προπονητής του Άρη, Γιάννης Καστρίτης, αναφέρθηκε στο κρίσιμο εκτός έδρας ματς με την Τουρκ Τέλεκομ και υποστήριξε ότι η ομάδα του θα πρέπει να ματσάρει την ενέργεια της τουρκικής ομάδας αν θέλει να πάρει ένα σπουδαίο «διπλό».
video
Τουρκ Τέλεκομ-Μπουντούτσνοστ 79-77: Έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά «επιβίωσε» (highlights)
Η Τουρκ Τέλεκομ έκανε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο ένα ματς που ήλεγχε αλλά δεν το πλήρωσε στο φινάλε. Πρώτη νίκη στο φετινό Eurocup για τους φιναλίστ της περσινής σεζόν με τον Στίβεν Ίνοκ να έχει 14 πόντους, 12 ριμπάουντ και τον Τζέιλεν Άνταμς να σκοράρει 18 πόντους.
video
Κλουζ Ναπόκα-Τουρκ Τέλεκομ 80-71: Γλύτωσε την «αυτοκτονία», κέρδισε τους φιναλίστ (highlights)
Η Κλουζ Ναπόκα έκανε τα εύκολα δύσκολα στο δεύτερο μέρος, μετά από ένα τρομακτικό πρώτο ημίχρονο (50-26), όμως τελικά αναχαίτισε την αντεπίθεση την Τουρκ Τέλεκομ και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στη πρεμιέρα του φετινού Eurocup.
Eurocup: Οι οκτώ που χτυπούν τη «πόρτα» της Euroleague (vids)
Το Eurocup, η δεύτερη τη τάξει διασυλλογική διοργάνωση της ηπείρου, ανέδειξε και φέτος παίκτες έτοιμους για το επόμενο βήμα στη καριέρα τους. Ο Θάνος Σολούκος αναλύει και «σκιαγραφεί» το προφίλ των παικτών που δύσκολα δεν θα δούμε στην Euroleague είτε του χρόνου, είτε λίγο αργότερα.