Χέρενφεν-Άλκμααρ: Έφτασε τα 20 γκολ ο Παυλίδης (video)

Στουτγκάρδη: Στην λίστα Παυλίδης και Ιωαννίδης
Το Γερμανικό kicker αναφέρει ότι σε περίπτωση που Γκιρασί και Ούνταβ αποχωρήσουν το καλοκαίρι ο σύλλογος θα ενδιαφερθεί για δύο Έλληνες επιθετικούς. Τον Βαγγελη Παυλίδη της Άλκμααρ και τον Φώτη Ιωαννίδη του Παναθηναϊκού.
video
Αλκμάαρ – Εξέλσιορ 4-0: “Ερυθρόλευκος” περίπατος (highlights)
Ήταν το φαβορί στη θεωρία και φρόντισε να το αποδείξει και μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου η Αλκμάαρ, επικρατώντας εύκολα με 4-0 της Εξέλσιορ. Οι παίκτες του Μάρτενς έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο σκοράροντας
video
Άλμερε Σίτι – ΑΖ Άλκμααρ 0-0: “Κόλλησε” στο μηδέν η ομάδα του Παυλίδη (highlights)
Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι η ΑΖ Άλκμααρ έχασε βαθμούς στο ολλανδικό πρωτάθλημα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στο Άλμερε με αντίπαλο την τοπική ομάδα σε ματς για την 21η αγωνιστική.
video
Αλκμάαρ – Φέγενορντ 0-1 : Νίκη για τα “αστέρια” κόντρα στη φλυαρία! (highlights)
Το γκολ του Βάιφερ στο 5ο λεπτό, ήταν αρκετό ακόμα και σ΄ αυτή τη μέτρια Φέγενιρντ να φύγει με τους τρεις βαθμους από το Αλκμάαρ, κόντρα σε μια ομάδα που είχε τις ευκαιριες - κυρίως στο πρώτο ημίχρονο - αλλά και όχι την ουσία για να πάρει κάτι από το ματς!
Η Ρεν ψάχνει το μπαμ με Παυλίδη: «Έκανε πρόταση 10 εκατομμυρίων, η Άλκμααρ ζητά 20» (pic)
Η Ρεν «γλυκοκοιτάζει» την περίπτωση του Βαγγέλη Παυλίδη, σύμφωνα με το «Foot Mercato», χωρίς να δείχνει πάντως διατεθειμένη για την ώρα να ικανοποιήσει τις οικονομικές απαιτήσεις της Άλκμααρ.
video
Τβέντε – Αλκμάαρ 2-1: Νίκη με ανατροπή (highlights)
Με πρωταγωνιστή τον Ουγκάλντε η Ντβέντε γύρισε το ματς με αντίπαλο την Αλκμάαρ και πήρε μία τεράστια νίκη που την αφήνει μόνη τρίτη στον πίνακα της βαθμολογίας να... πολιορκεί την Φέγενορντ. Το 1-0 έγινε μόλις στο 4 για την
Άλκμααρ: «Κλείνει» τον Μπέλιτς
Με τις ιατρικές εξετάσεις να εκκρεμούν και να είναι προγραμματισμένες για τις αρχές της επόμενης εβδομάδας, ο Μπέλιτς θα πρέπει να θεωρείται ήδη παίκτης της Άλκμααρ.
Αλκμάαρ – Αϊντχόφεν 0-4: Καταιγιστική στο “ντέρμπι”
Με άκρως επιβλητική εμφάνιση η PSV διέυλσε την Αλκμάαρ σ' ένα παιχνίδι που πριν την έναρξη του ήταν "ντέρμπι". Η PSV δεν είναι απλά ότι σκόραρε 4 γκολ και δεν δέχτηκε κανένα, είναι ότι έκανε τουλάχιστον 5 ευκαιρίες για γκολ και
“Δαίμονες” και εφιάλτες σε Λονδίνο, Λίβερπουλ, Μόναχο, Αλκμάαρ!
Ματς για γκολ αλλά και απρόοπτα, όπως προστάζουν παραδόσεις και συνθήκες περιμένουμε σε Λονδίνο, Μόναχο, Περιστέρι και Αμβέρσα. Με σοβαρότητα παίρνουν αυτό που θέλουν Μαρσέϊγ, Ρεν και Άστον Βίλα