Άλμερε Σίτυ – ΑΖ Άλκμααρ 0-0 (highlights)

video
Βαγγέλης Παυλίδης: Κάνουν… ουρά για την απόκτηση του
Στα 25 του χρόνια ο Βαγγέλης Παυλίδης, βρίσκεται στην καλύτερη φόρμα της καριέρας του. Μετά από τρία χρόνια στην Άλκμααρ, φαίνεται πανέτοιμος για άλλο ένα... άλμα στην καριέρα του, καθώς η φοβερή σεζόν που πραγματοποεί, τον έβαλε στο στόχαστρο πολλών ομάδων, από τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης.
Υψηλές πιέσεις στο δρόμο για την κορυφή και την κούπα!
Οι νοκ άουτ διαδικασίες στους ημιτελικούς του κυπέλλου Ιταλίας και Γαλλίας αφήνουν σοβαρή την προοπτική της ανταγωνιστικότητας και του γκολ! Ικανές στο γκολ σε όποιες εκτός εδρας προκλήσεις παρουσιάζονται φέτος η Άσον Βίλα και η Λούτον
video
Αλκμάαρ – Φίτεσε 2-0 : Βλέπει “αστέρια” με τη λάμψη του Παυλίδη! (Highlights)
Ευκολότερα από όσο δείχνει το τελικό 2-0 η Αλκμάαρ νίκησε την Φίτεσε 2-0 για την 27η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος διατηρώντας τις ελπίδες για την κατάκτηση της 3ης θέσεης που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ
Στουτγκάρδη: Στην λίστα Παυλίδης και Ιωαννίδης
Το Γερμανικό kicker αναφέρει ότι σε περίπτωση που Γκιρασί και Ούνταβ αποχωρήσουν το καλοκαίρι ο σύλλογος θα ενδιαφερθεί για δύο Έλληνες επιθετικούς. Τον Βαγγελη Παυλίδη της Άλκμααρ και τον Φώτη Ιωαννίδη του Παναθηναϊκού.
video
Αλκμάαρ – Εξέλσιορ 4-0: “Ερυθρόλευκος” περίπατος (highlights)
Ήταν το φαβορί στη θεωρία και φρόντισε να το αποδείξει και μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου η Αλκμάαρ, επικρατώντας εύκολα με 4-0 της Εξέλσιορ. Οι παίκτες του Μάρτενς έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο σκοράροντας
video
Άλμερε Σίτι – ΑΖ Άλκμααρ 0-0: “Κόλλησε” στο μηδέν η ομάδα του Παυλίδη (highlights)
Για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι η ΑΖ Άλκμααρ έχασε βαθμούς στο ολλανδικό πρωτάθλημα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στο Άλμερε με αντίπαλο την τοπική ομάδα σε ματς για την 21η αγωνιστική.
video
Αλκμάαρ – Φέγενορντ 0-1 : Νίκη για τα “αστέρια” κόντρα στη φλυαρία! (highlights)
Το γκολ του Βάιφερ στο 5ο λεπτό, ήταν αρκετό ακόμα και σ΄ αυτή τη μέτρια Φέγενιρντ να φύγει με τους τρεις βαθμους από το Αλκμάαρ, κόντρα σε μια ομάδα που είχε τις ευκαιριες - κυρίως στο πρώτο ημίχρονο - αλλά και όχι την ουσία για να πάρει κάτι από το ματς!
Η Ρεν ψάχνει το μπαμ με Παυλίδη: «Έκανε πρόταση 10 εκατομμυρίων, η Άλκμααρ ζητά 20» (pic)
Η Ρεν «γλυκοκοιτάζει» την περίπτωση του Βαγγέλη Παυλίδη, σύμφωνα με το «Foot Mercato», χωρίς να δείχνει πάντως διατεθειμένη για την ώρα να ικανοποιήσει τις οικονομικές απαιτήσεις της Άλκμααρ.
video
Τβέντε – Αλκμάαρ 2-1: Νίκη με ανατροπή (highlights)
Με πρωταγωνιστή τον Ουγκάλντε η Ντβέντε γύρισε το ματς με αντίπαλο την Αλκμάαρ και πήρε μία τεράστια νίκη που την αφήνει μόνη τρίτη στον πίνακα της βαθμολογίας να... πολιορκεί την Φέγενορντ. Το 1-0 έγινε μόλις στο 4 για την