Match Center
Αίας Ευόσμου - Βόλεϊ Γυναικών

Αιας Ευοσμου - Βολει Γυναικων - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τρίποντο στη Θεσσαλονίκη
Εξήντα οκτώ λεπτά ήταν αρκετά στην Θέτιδα Βούλας για να αποδείξει με νίκη 3-0 σετ (25-11, 25-18, 25-12) επί του Αίαντα Ευόσμου ότι είναι από τις πιο σοβαρές και ποιοτικές ομάδες της Volleyleague.
Νίκησε στο θρίλερ ο Αίας, 3-2 τον Ηλυσιακό
Σε δραματικό ματς με συναρπαστικές ανατροπές στο κλειστό των Ιλισίων «Αντώνης Φώτσης» ο Αίαντας Ευόσμου, κατάφερε και έκαμψε με 3-2 σετ (26-24, 18-25, 25-20, 25-23, 15-11) την αντίσταση του ψυχωμένου Ηλυσιακού, που πανηγύρισε τον πρώτο του φετινό πόντο στη Volley League γυναικών, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να κατακτά ένα πολύτιμο δίποντο στη μάχη της φετινής σωτηρίας.
Τρίποντο από τον πάγκο για τον Ολυμπιακό
Χωρίς τις Χίπε, Χριστοδούλου, Κόστα, Γιώτα και με τη Μαρία Γενιτσαρίδη να παίρνει το βάρος στην επίθεση, τελειώνοντας το παιχνίδι με 17 πόντους ο Ολυμπιακός νίκησε στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη με 3-0 σετ (25-15, 25-20, 25-16) τον Αίαντα Ευόσμου.
Εύκολα 3-0 η ΑΕΚ
Εξήντα λεπτά ήταν αρκετά για την ΑΕΚ προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο του Αίαντα Ευόσμου με 3-0 σετ (25-09, 25-20, 25-06) στο κλειστό σχολικό της Νέας Φιλαδέλφειας και να μπει με το δεξί στον δεύτερο γύρο του Β' ομίλου της Volley League Γυναικών.