Αγιος Νικόλαος - Ποδόσφαιρο

Αγιος Νικολαος - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Άγιος Νικόλαος – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1: Απόδραση στο 90+2 με Μανιό (hls)
Η Αναγέννηση Καρδίτσας στο 90+2 διαμόρφωσε το τελικό 1-0 με γκολ του Γιώργου Μανιού και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης για τη φάση των "8", στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ελλάδας. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Γκέκας, ο οποίος κατέβασε "ρολά" στο πρώτο ημίχρονο και κράτησε στο μηδέν τον Άγιο Νικόλαο.
Δέλλας: «Αγχωθήκαμε αλλά…»
Η ισοφάριση του Αγίου Νικολάου φόρτωσε προς στιγμή με άγχος του παίκτες της ΑΕΚ, ωστόσο η συνέχεια ήταν πολύ διαφορετική, όπως τόνισε ο Τραϊανός Δέλλας.
Λέγε με Ντα(γ)κόλ!
Με τέσσερα γκολ του Αλεξάντερ Ντακόλ, η ΑΕΚ ξεπέρασε το προβληματικό πρώτο ημίχρονο (1-1) και έφτασε στο θριαμβευτικό 6-1 επί του Αγίου Νικολάου. Με δέκα παίκτες από το 33' οι γηπεδούχοι.
«Πεντάρα» σε λάτιν ρυθμούς
Με τον Αλεξάντερ Ντακόλ να σημειώνει χατ τρικ η ΑΕΚ συνέτριψε 5-0 τον Άγιο Νικόλαο και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου της Γ' εθνικής.
Πόπο(βιτς) μία ΑΕΚ (video)
Η ΑΕΚ είναι μέχρι να πετύχει το πρώτο γκολ. Όταν η Ενωση πήρε κεφάλι στο σκορ, όλα έγιναν πιο εύκολα για το σύνολο του Δέλλα, το οποίο έφτασε εύκολα στη νίκη επί του Αγίου Νικολάου με 3-0.