Το «τέσσερα στα τέσσερα» ο Φίλιππος Βέροιας

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια της Handball Premier πέτυχε ο Φίλιππος, νικώντας με 29-24 στη Βέροια τον Ποσειδώνα Λουτρακίου.

Οι ηττημένοι ήταν ανταγωνιστικοί στο δεύτερο ημίχρονο περισσότερο, όπου ισοφάρισαν σε 18-18 το 13-7 του ημιχρόνου και βρέθηκαν μέχρι και στο γκολ διαφορά (22-21). Από το 57΄ και μετά οι παίκτες των γηπεδούχων άνοιξαν το σκορ κι έφτασαν στη νίκη με 29-24.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 7-4, 7-5, 10-6, 11-7, 13-7 (ημ.), 13-11, 17-14, 19-18, 20-19, 24-22, 29-24.

Φίλιππος Βέροιας (Κώστας Τούτσης): Κότσυφας, Κορωνάς, Ζλατάνος, Αρβανιτίδης, Δεληγιάννης 1, Χαραλαμπίδης, Αποστολίδης, Βεσελίνοβιτς 3, Παπαδόπουλος 1, Δραγκόλας 4, Παντελίδης, Ανανιάδης 1, Μιχαηλίδης 1, Μαστορογιάννης 3, Μπαντής 13, Σανίκης 2.
Ποσειδώνας Λουτρακίου (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογιώργος, Κωστακίδης 4, Πέρρος 6, Τζηράς 4, Δομπρής 4, Τοκατζόγλου, Σύγγαρης, Οικονόμου 2, Παπαδιονυσίου, Τρουμπέτας 2, Τάσιτς 2, Βασιλειάδης, Ρουμελιώτης.