United Cup: Ο Τσιτσιπάς ισοφάρισε για την Ελλάδα (vid)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 2-0 σετ τον Νταβίντ Γκοφέν και έκανε το 1-1 για την Ελλάδα, στις αναμετρήσεις με το Βέλγιο.

Ο Έλληνας τενίστας πήρε τα δυο σετ με 6-3 και 6-2 σε μια ώρα και 18 λεπτά και έδειξε να μην έχει ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στον αντίπαλό του στον συγκεκριμένο αγώνα. Πλέον, η ελληνική ομάδα θα προσπαθήσει στους τρεις αγώνες της Τρίτης να πάρει άλλες δυο νίκες και να πάρει την πρόκριση στους τελικούς του Περθ.

Το πρόγραμμα της Τρίτης έχει τις αναμετρήσεις της Σάκκαρη κόντρα στη Μέρτενς, του Περβολαράκη κόντρα στον Μπεργκ και του μεικτού διπλού, δηλαδή των Σάκκαρη και Τσιτσιπά κόντρα στους Μέρτενς και Γκοφέν.