Περίπατος για Ρούμπιν (vid)

Άνετη νίκη της Ρούμπιν στο Καζάν επί της Σάμροκ Ρόβερς. Η Ρώσικη ομάδα κέρδισε με 4-1 και βρίσκεται ουσιαστικά με το ενάμιση πόδι στην φάση των 32 του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ρούμπιν θα παίξει για την πρόκριση αλλά και για την 1η θέση του ομίλου στο ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα στην τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων.
Το σκορ άνοιξε για την Ρούμπιν στο 10ο λεπτό  ο Βάλντες για να ισοφαρίσει για την Ιρλανδική ομάδα στο 13′ ο Ομάν
Ο Νάτσο ήταν αυτός που στο 36ο λεπτό έβαλε και πάλι τους Ρώσους μπροστά στο σκορ για να γράψει στο 51′ ο Βαλντέζ, με το 2ο προσωπικό του γκολ το 3-1.
Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 62ο λεπτό ο Μάρτινς με τους παίκτες της Σάμροκ να διαμαρτύρονται ότι πριν η μπάλα φτάσει στο Μάρτινς είχε βγει άουτ.

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ: Ριζίκοφ, Νάβας, Καλέσιν, Μποκέτι, Σαρόνοφ, Ριαζάντσεφ (71′ Ντιαντιούν), Νομπόα, Καραντενίζ (69′ Ανσάλντι), Νάτσο, Μάρτινς, Βαλντέζ (62′ Κασάεφ)

ΣΑΜΡΟΚ: Τόμσον, Σάλιβαν, Στέβενς, Μάρεϊ, Ράις, Ομάν, Πάτερσον (70′ Κίλνταφ), Τέρνερ (81′ Τουίγκ), Ντένεχι, Φιν (70′ Ο’ Ντόνελ), Σέπαρντ.