Αταλάντα – Μπάγερ Λεβερκούζεν 3-2 : Βραχεία κεφαλή, ευρύ σκορ, «ανοιχτή» πρόκριση! (hls)

Με δύο γκολ του Μουριέλ κι ένα του Μαλινόφσκι η Αταλάντα νίκησε 3-2 την Λεβερκούζε, η οποια έμεινε σε τροχιά πρόκρισης με γκολ των

Θεαματικό, με πολλά γκολ κι έντονες διακυμάνσεις στο συναισθηματικό του… φορτίο, ήταν – όπως περίπου αναμένονταν εξάλλου – τα ματς στο Μπέργκαμο όπου η Αταλάντα νίκησε

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Χιλιανό Αραγκούιθ μόλις στο 11ο λεπτό, όμως ένας από τους πιο φορμαρισμένους παίκτες των «νερατζούρι», Ουκρανός Μαλινόφσκι έφερε το ματς στα ίσα στο 23’ και δύο λεπτά πιο μετά ο Κολομβιανός Μουριέλ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους…
Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Μουριέλ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1 και η Λεβερκούζεν αφού γλίτωσε τα χειρότερα στα λεπτά που ακολούθησαν, κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Γάλλο Μούσα Ντιαμπί στο 63’ προσδίδοντας ένα άλλο ενδιαφέρον στο ματς.
Ο ρυθμός ήταν γρήγορος στην συνέχεια, όμως κάπου εκεί φάνηκε και η κούραση για τους παίκτες των δύο ομάδων οι οποίοι βέβαια θα έχουν το χρόνο μπροστά τους προκειμένου να ξεκαθαρίσουν τους «ανοιχτούς λογαριασμούς» στο ματς της Γερμανίας…