Μπέτις – Λεβερκούζεν 1-1: -Χ-αρούμενες στην κορυφή! (hls)

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι στον έβδομο όμιλο, ανάμεσα σε Μπέτις και Λεβερκούζεν.

Με τον ένα βαθμό που πήρε κάθε ομάδα έφτασε τους 7 με την Σέλτικ ν΄ακολουθεί στους 3 ενώ η Φερεντσβάρος δεν έχει κανένα βαθμό.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήρθε στο 12ο λεπτό για την Λεβερκούζεν. Ο Αλάριο βρέθηκε κοντά στο γκολ, με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι εμτά από επέμβαση του τερματοφύλακα

Στο 24, ο Μπόρχα Ιγκλέσιας δοκίμσαε το σουτ με τον Χραντέτσκι να μαζεύει. Ένα λεπτό αργότερα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, όταν ο Ρουιμπάλ βρήκε χώρο πλάσαρε όμως η μπάλα πέρασε άουτ!

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 74, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Φριμπόνγκ και ο διαητ΄της αφού συμβουλέυτηκε το VAR, έδειξε πέναλτι για την Μπέτις!

Από τα έντεκα μέτρα ο Μπόρχα Ιγκλέσιας ήταν εύστοχος για να κάνει το 1-0.

Στο 82 η Λεβερκούζεν έφερε το ματς στα ίσα με τον Άντριχ που διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Μοντόγια, Πεσέλα, Γκονζάλες, Μιράντα(17΄Μορένο), Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Χοακίν(46΄Λάινεζ), Φεκίρ(64΄Κανάλες), Ρουιμπάλ(71΄Χουναμί), Ιγκλέσιας(85΄Γουίλιαν Χοσέ)

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέτσκι, Ινκαπίας(76΄Μπάκερ), Τάπσομπα, Τα, Φρίμπονγκ, Ντεμιρμπάι, Άντριχ, Ντιαμπί(91΄Παλάσιος), Αντλί(69΄Βιρτζ), Μπελαραμπί(76΄Παουλίνιο), Αλάριο (69΄Σικ)