10ος όμιλος: Ασταμάτητη η Τραμπζονσπόρ, «κόλλησε» η Λάτσιο (video)

Τη δεύτερη νίκη της στη φάση των ομίλων του Europa League πανηγύρισε η Τραμπζονσπόρ, η οποία επικράτησε εύκολα με 2-0 της Λέγκια Βαρσοβίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Γιάνκο, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Αντίν οκτώ λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα. Με αυτή τη νίκη οι Τούρκοι ανέβηκαν στην κορυφή του 10ου ομίλου, σε απόσταση δύο βαθμών από την δεύτερη Λάτσιο.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Απόλλων Λεμεσού και Λάτσιο «κόλλησαν» στο μηδέν. Οι Ιταλοί παρά το γεγονός ότι είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και απώλεσαν ακόμη δύο