Τσέλσι: Απογοητευμένος με την εικόνα της ομάδας του ο Τούχελ

Ο Τόμας Τούχελ τόνισε πως δεν του άρεσε καθόλου η εμφάνιση της Τσέλσι, στην εντός έδρας ήττα 3-1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Γερμανός τεχνικός έκανε για το χειρότερο ημίχρονο της θητείας του στους Λονδρέζους, ενώ παράλληλα συμπλήρωσε πως η προσοχή όλων στρέφεται στο ματς με τη Σαουθάμπτον και πως η ρεβάνς της Μαδρίτης μπορεί να περιμένει.

Ο Τούχελ δήλωσε αρχικά: “Ήταν μια βαριά ήττα, το χειρότερο πρώτο ημίχρονο που έχω δει και σε αυτό το γήπεδο δεν επιτρέπεται να παίζουμε έτσι. Δεν είχαμε καλή ομαδική προσπάθεια, ήταν μακριά από τα στάνταρ μας και έτσι χάνεις παιχνίδια. Είχαμε πολλά κενά, δεν ήταν μόνο οι πάσες αλλά πότε τις κάνατε. Η πίεση, η ένταση. Όλα ήταν μακριά από τα στάνταρ μας. Δεν μπορούμε να έχουμε παράπονο, όταν χάνουμε έτσι από το πρώτο μέρος. Όταν έχεις το σκορ μαζί σου πάντα έχει ενέργεια. Αλλά και με τις ευκαιρίες θα μπορούσαμε να γυρίσουμε τον αγώνα, αλλά όταν στο 48ο… σκοτώνεις το παιχνίδι για τον εαυτό σου, το κάνει δύσκολο. Δεν ήταν η μέρα μας”.

Στη συνέχεια, ο Γερμανός τεχνικός συμπλήρωσε: “Τι περιμένετε να κάνω; Να χαμογελάω; Δε σκεφτόμαστε τη Μαδρίτη αλλά πρώτα τη Σαουθάμπτον. Αν παίζουμε έτσι τότε δε χρειάζεται να σκεφτόμαστε τον επαναληπτικό στο Μπερναμπέου”.