Group F: Ανατροπή η Γιουνάιτεντ με Κριστιάνο, στο… παιχνίδι η Βιγιαρεάλ (vids & hls)

Αν και βρέθηκε με τον… πλάτη στον τοίχο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με ανατροπή 3-2 την Αταλάντα στο "Όλντ Τράφορντ". Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 4-1 πέτυχε η Βιγιαρεάλ επί των Γιάνγκ Μπόις.

Αν και βρέθηκε με τον… πλάτη στον τοίχο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με ανατροπή 3-2 την Αταλάντα στο “Όλντ Τράφορντ”. Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 4-1 πέτυχε η Βιγιαρεάλ επί των Γιάνγκ Μπόις.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Αταλάντα 3-2

Οι Ιταλοί κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την “νωθρή” Γιουνάιτεντ στο “Ολντ Τράφορντ” και να προηγηθούν 2-0 με τέρμα του Πάσαλιτς στο 15ο λεπτό και του Ντεμιράλ στο 29ο λεπτό, ωστόσο οι “κόκκινοι διάβολοι” δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Ο Ράσφορντ στο 53′ έβαλε και πάλι τους Άγγλους στο… παιχνίδι με το γκολ που σημείωσε, ο Μαγκουάιρ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2 στο 75ο λεπτό και ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 81′ ολοκλήρωσε την ανατροπή και διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Γιάνγκ Μπόις – Βιγιαρεάλ 1-4

Σχετικά άνετο ήταν το πέρασμα της Βιγιαρεάλ από την Ελβετία, καθώς το “κίτρινο υποβρύχιο” κέρδισε με 4-1 τους Γιάνγκ Μπόις. Ο Πίνο έκανε το 1-0 στο 6ο λεπτό, ο Τζεράρ Μορένο σημείωσε το δεύτερο τέρμα των Ισπανών στο 16ο λεπτό, ο Αλμπέρτο Μορένο έκανε το 3-0 στο 89΄ και ο Τσουκβουέζε στο 92ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Τραυματίας αποχώρησε από το παιχνίδι ο Ραούλ Αλμπιόλ και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις.