Περίπατος και… πρόκριση για τη Ρεάλ

Η Ρεάλ ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς διέσυρε με 4-0 την Λιόν, στο θεωρητικά πιο δύσκολο παιχνίδι της.

Οι παίκτες του Ζοσέ Μουρίνιο χρειάστηκαν μόλις 20 λεπτά προκειμένου να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, με προβολή του Μπενζεμά, ενώ τα υπόλοιπα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Η αρχή έγινε στο 47′ με τον Κεντίρα να γράφει το 2-0, ενώ στο 55′ το αυτογκόλ του Γιορίς ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση. Ο Σέρχιο Ράμος στο 81′ απλά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγιας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Αρμπελόα, Κεντίρα (61′ Κοεντράο), Οζίλ (66′ Κακά), Τσάμπι Αλόνσο, Ρονάλντο, Μπενζεμά (72′ Ιγκουαΐν), Ντι Μαρία
ΛΙΟΝ: Γιορίς, Κονέ, Λόβρεν, Ρεβεγιέρ, Φοφανά, Σισοκό, Κάλστρομ, Γκουρκίφ (66′ Έντερσον), Μπαστός, Γκομίς (80′ Νταμπό), Μπριάν