Super League 2, καλπάζουν τα Χανιά, νίκη για Τρίκαλα, απώλεια για Ξάνθη (hls)

Η Ξάνθη άφησε 2 βαθμούς απέναντι στον ουραγό Καραϊσκάκη, με τα Χανιά να συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία και τα Τρίκαλα να βρίσκουν νίκη μετά από 12 αγωνιστικές.

Ξάνθη-Καραϊσκάκης 1-1

Η Ξάνθη πέταξε 2 βαθμούς κόντρα στον ουραγό Καραϊσκάκη, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 στα Πηγάδια. Ο Ντίνας άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ναζίμ στο 58′.

Η Ξάνθη έχασε πέναλτι με τον Σιατραβάνη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ τελειώσε το ματς με 10 λόγω αποβολής του Θυμιάνη στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 3 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Ιωνικό, αλλά έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν περισσότερο.

Χανιά-Διαγόρας Ρόδου 1-0

Το γκολ του Καμαρά στο 61′ έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους επιτρέποντάς τους να συνεχίσουν την ξέφρενη πορεία τους μέχρι την 5η θέση του πρωταθλήματος.

Οι Κρητικοί μετρούν 5 νίκες και 2 ισοπαλίες στα 7 τελευταία χωρίς μάλιστα να έχουν δεχτεί γκολ. Από την άλλη οι Ροδίτες γνώρισαν την 5η τους ήττα στη σειρά.

Εργοτέλης-ΑΟΤ 2-3

Εντυπωσιακό ματς έγινε στο Ηράκλειο με τα Τρίκαλα να επιστρέφουν στις νίκες μετά από 12 παιχνίδια.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μανουσάκη στο 37′ για να ακολουθήσουν 2 γκολ για τον ΑΟΤ με τον Ευθυμίου στο 41′ και το 53′.

Και πάλι ο Μανουσάκης ισοφάρισε με πέναλτι στο 78′. Το τελικό 2-3 έγραψε ο Ριζογιάνης από την άσπρη βούλα στο 89′.

Ο Εργοτέλης συμπλήρωσε 5 ήττες στη σειρά, ενώ τα Τρίκαλα πήραν βαθιά ανάσα.