Πλατανιάς ουσίας και… τύχης στα Περιβόλια (video)

Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λουκίνα στο 86ο λεπτό ο Πλατανιάς νίκησε 1-0 την Α.Ε. Καραϊσκάκης στο ματς με το οποίος άνοιξε η αυλαία της 20ης αγωνιστικής στην 2η επαγγελματική κατηγορία.

Το τελικό αποτέλεσμα μάλλον αδικεί τους φιλοξενούμενους καθώς η ομάδας της Άρτας ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης έχοντας και τις συντριπτικά περισσότερες ευκαιρίες για γκολ!
Καλύτερα ξεκίνησε η Α.Ε. Καραϊσκάκης στο παιχνίδι δημιουργώντας τις πρώτες επικίνδυνες επισκέψεις στα καρέ του Σούλη.
Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν μετά το πρώτο 25λεπτο ενώ στην επανάληψη ο τερματοφύλακας Σούλης ήταν αυτός που με 3-4 καλές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν.
Για να φτάσουμε στο 85’ όταν ο Καπίας κράτησε τον Λουκίνα μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο παίκτης του Πλατανιά ανέλαβε να εκτελέσει διαμορφώνοντας το τελικό σκορ!
Σε αυτή τη φάση αποβλήθηκε ο Καπίας βλέποντας την 2η κίτρινη κάρτα του διαιτητή Μπακογιάννη.