Σε τροχιά ανόδου ο Απόλλων

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Superleague 2 διατηρήθηκε ο Απόλλων Σμύρνης μετά την εντός έδρας νίκη του με 2-1 επί της Κέρκυρας στη Ριζούπολη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Παναγιωτίδη στο 27ο λεπτό, ωστόσο η “Ελαφρά Ταξιαρχία” ισοφάρισε στο 33ο λεπτό με τον Μαρκόφσκι και πήρε τη νίκη με το τέρμα που σημείωσε ο Χουχούμης στο 62′.

Απόλλων Σμύρνης: Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης (46′ Ιωαννίδης), Βιτλής, Χουχούμης, Λαρέα, Φατιόν, Βάρκας (46′ Μπεντινέλι), Ιριτιέρ, Πατράλης, Κολ, Μαρκόφσκι (80′ Γκίνο).

Κέρκυρα: Παγκράτης, Βλάχος, Παπαγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Νασιμέντο, Μίσκου (84′ Μεσουρούνη), Σπίντζος, Ντε Βίντερ (60′ Λάμπογλου), Λεπενιώτης (66′ Καρακώστας)