Μακεδονικός-Πανσερραϊκός 0-1: Απόδραση… ανόδου με αυτογκόλ! (Hls)

Στις καθυστέρησεις κρίθηκε η αναμέτρηση του Μακεδονικού με τον Πανσερραϊκό, ο οποίος πήρε πολύτιμη νίκη με 1-0 χάρη σε αυτογκόλ.

Δύσκολη αλλά σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Πανσερραϊκό, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Μακεδονικού με αυτογκόλ που ήρθε στο 94ο λεπτό.

Η αναμέτρηση κρίθηκε λόγω της άτυχης στιγμή που είχε ο Χασάνογλου, ο οποίος ήταν ο μοναδικός παίκτης που νίκησε τον γκολκίπερ της ομάδας του, Γουναρίδη. Ο Σοφιανός ήταν αυτός που έκανε το γέμισμα με τον Χασάνογλου στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

To αυτογκόλ του Χασάνογλου

Το χαμένο πέναλτι του Πανσερραϊκού

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Γουναρίδης έπιασε πέναλτι του Μπαϊροβιτς στο 13′ ενώ και στο δεύτερο μέρος έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.

Έτσι, ο Πανσερραϊκός πήρε τη νίκη με 1-0 και παράλληλα διατήρησε τη διαφορά από την 2η ΑΕΛ στους 9 βαθμούς.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Μακεδονικός (Ζαζόπουλος): Γουναρίδης, Χασάνογλου, Λισγάρας, Κοτταρίδης (62′ Σαραγιώτης), Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Σιατραβάνης (62′ Γαρύφαλλος), Γκέντσογλου (62′ Μιλισάβλιεβιτς), Ζαφειράκης (86′ Κουτεντάκης), Σιμόνι (78′ Σαραντίδης).

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Δεληγιαννίδης (73′ Ζέρης), Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης (84′ Παπάζογλου), Κολομπίνο (73′ Στάικος), Μούργος (60′ Σοφιανός), Στίνα, Μπαΐροβιτς (60′ Κατσαντώνης), Σαΐντ.