Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας 6-0: Συντριβή…

Την πρώτη του νίκη συνρίβοντας με σκορ 6-0 τον Απόλλων Λάρισας, πανηγύρισε ο ουραγός της βαθμολογίας Θεσπρωτός, στη 12η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα της Ηγουμενίστας, που είχε σημειώσει 7 γκολ στα προηγούμενα 11 παιχνίδια, πέτυχε σήμερα τα τέσερα από τα έξι γκολ της, από το 77ο λεπτό.

Από δύο γκολ γαι την ομάδα του Ρότσα σημείωσαν οι, Δρίστας (7′, 47′) και Ρούσης (77′, 87′), ο Τσιμόπουλος ευστόχησε (85′) σε εκτέλεση πέναλτι και ο Κωνσταντίνου διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις (90+3) το τελικό σκορ.

Ο Θεσπρωτός είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς, ενώ ο Ηρακλης Λάρισας είναι στην 13η θέση με 9 και παιχνίδι λιγότερο.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης (88′ Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Μίγγος (70′ Λύγκας), Πανταζέλος (88′ Ντόντης), Χατζάκος, Οικονομίκος (46′ Ρούσης), Μπίκας (79′ Φακκής), Δρίτσας.

Απόλλων Λάρισας (Στουρνάρας): Οικονομόπουλος, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Ποτόσογλου, Μπαλογιάννης, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης (66′ λ.τ Ούμολι), Χαλάτσης, Καλούσης, Διβανές (52′ Μπεκιαρίδης), Νούσιος.

Διαιτητής: Αργυρός (Πέλλας)

Κίτρινες: Βασιλάκης, Πανταζέλος