ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Β΄2-0: Υψηλές πτήσεις για τους Κρητικούς

Οι "ερυθρόλευκοι" δεν κατάφεραν να πάρουν αποτέλεσμα στην Κρήτη και ηττήθηκαν απ' τον ΟΦ Ιεράπετρας με 2-0.

Ο ΟΦ Ιεράπετρα επικράτησε 2-0 του Ολυμπιακού Β΄ στην Κρήτη, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι Κρητικοί πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, φτάνοντας στη νίκη, στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και τους 18 βαθμούς, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν στην 11η θέση με οκτώ βαθμούς.

Στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζιλί Βουό άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Ιεράπετρας. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦ Ιεράπετρας έφτασε σε δεύτερο τέρμα με τον Αλφρέντο Μπλανκ ο οποίος σημείωσε το 2-0 στο 58′. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και οι Κρητικοί έφυγαν με τους τρεις βαθμούς.