Παναθηναϊκός Β΄- Βέροια 1-2: Νίκη με ανατροπή για την Βέροια

Ο Παναθηναϊκός Β, γνώρισε την ήττα από την Βέροια στην Ριζούπολη με 2-1 για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι να πανηγυρίσουν νίκη, μετά την ήττα από τον Πανσερραϊκό και την ισοπαλία με τον Μακεδονικό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Σαρδέλη και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Η «βασίλισσα του Βορρά» ισοφάρισε στο 55 με τον Μπελεβώνη και το τελικό 2-1 για την Βέροια διαμόρφωσε ο Μασούρας στο 66ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός πάντως, αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, καθώς ο Φουρτάδο ήταν τιμωρημένος, ενώ Εμπό, Ρόμπι και Τουρκοχωρίτη, είναι τραυματίες.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Χριστογεώργος, Σερπέζης, Ανδρικόπουλος, Φουρτάδο, Αντωνίου, Προδρομίτης, Ταβάρες, Σαρδέλης, Καρβούνης, Τερεζίου, Μπιλάλ.

Βέροια (Ματζιαρίδης): Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Μπλέτσας, Στίκας, Μαραγκός, Περδίκης (64′ Μασούρας), Ορφανίδης, Μπουόλι, Φασίδης, Μπελεβώνης, Μπουκουβάλας.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)